Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olajcseréhez én viszem a...

Ha olajcseréhez én viszem a dolgokat /olaj + olajszűrő + légszűrő/, maszek szerelő mennyiért csinálja meg? Suzuki Swift Sedan 1.3 16V 2003-as

Figyelt kérdés

Meg tudnám csinálni itthon is, de aknám sajnos nincs, egy vödör meg szerintem nem férne be emelés nélkül az autó alá.


Pollenszűrőt + benzinszűrőt + leeresztőcsavart is kell-e cserélni vagy ezek nem annyira fontosak?


Az olaj Eneos 10W40 lenne, ez gondolom, oké. Esetleg valaki javasol valami mást?


+ az érdekelne még, hogy ha egy általános állapotfelméréssel is megtoldom az olajcserét /leginkább a vezérlésre, hogy azt esetleg cserélni kell-e, de egyéb más is/, akkor az még hozzá jön, vagy sok autószerelő ingyen átnézi a kocsit?


Köszi a válaszokat előre is!



2018. márc. 30. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen nem csinálnak állapotfelmérést.

Amúgy meg egy fektetett kanna oldalát kivágod, vagy valami "lavor" szerű edényt aláteszel, és máris nem kell megemelni a kocsit.

2018. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam én is, hogy valami alacsonyabb falú, de széltében/hosszában nagyobb, tálcaszerű edényt alátenni, de sajnos ilyenem sincs itthon. :(


Pár ezer forintot nem sajnálnék rá kiadni, hogy megcsinálja nekem, de azért nem mindegy, hogy ha én viszem a szűrőket + olajat, akkor is elkér mondjuk egy 10-est vagy megelégszik mondjuk 2-3 ezer forinttal...

2018. márc. 30. 23:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerelőtől függ, de szerintem inkább a drágább lesz, ugyanis a elgtöbb szerelőnek alapból az alkatrészek a angy üzlet, azokon is van jó kis nyeresége illetve az olaj tekintetében is főleg mert azt legtöbb esetben angy tételben veszik. Szóval ha csak nem emberileg jó fej, simán mondhatja, hogy drágább a munkadíj hozott anyagból.
2018. márc. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
fogsz két téglát, vagy gerendát, akármit ami stabil, berakod a két első kerék elé, szépen feljatasz rá. máris aláférsz, egy régi olajoskannát kivágsz oldalt, megvan a felfogóedényed.
2018. márc. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Barátom,Te a 80'-as évekből csöppentél ide?

Lehet hogy a szomszéd leszázalékolt,ámde mindenhez értő Józsibácsi megcsinálja neked egy kanna borért,de egy elfoglalt autószerelő 10-et minimum elkér..

-egyébként a vezérlés állapotát senki meg nem mondja neked,ezért találták ki a csereperiódusokat..

2018. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
5 ezret adtam legutóbb ismerős szerelőnek hasonló esetben.
2018. márc. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

ha elviszed egy szerelőhöz, akkor ne azzal kezd, hogy ...-"megtudnám én is csinálni, csak..."- mert rögtön a dupláját kéri..


mindenki meg tudná csinálni, csak...ezt a csakot kell megfizetni.

2018. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem találkoztam még a 20 éves autós pályafutásom alatt olyan szerelővel, akihez alkatrészt lehetett volna vinni!

Bolond lenne lemondani a 40 % kedvezményéről!

Ha ennyire spórolós vagy csináld magad!

2018. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Èn is mindig úgy viszem az olajat, szűrőt, levegő plusz pollenszűrőt és egy gyorsszervízben cseréltetem. Nekem van aknám otthon de akkor el kell szállítanom a régi olajat, stb stb... 5ezer Ft-ot fizetek mindig. Bejelentkezem előre és ott megvárom míg végez (kb 15-20 perc).
2018. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Munkadíjat nem is szoktam kérni mert jófej vagyok, bőven elég ami az alkatrészen van haszon. Olaj+pollen+levegő, benzin szűrő igény esetén, leeresztő csavar nem max az alátét ami cserés
2018. ápr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!