Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti lámpánál le szoktátok...

Ti lámpánál le szoktátok állítani az autót?

Figyelt kérdés

Figyelmes lettem arra, hogy sok még a start-stop rendszer előtti autósok leállítják az autójukat egy piros lámpánál vagy mekinél a drive-ba. Gépkönyv nekem is a régi Swiftnél írja, hogy ha 1 percnél többet szándékozom várni akkor állítsam le a motort, de bevallom, én képes vagyok több percet is járatni.


Úgy gondolom így kímélem az önindítót.

Jól gondolom?


Személyes kedvencem amikor 10sec zöld és ezt tudja előre az autós, fogja és arra a fél percre leállítja, majd zöldnél indul el, normál esetbe 5 autó lazán átfér, így meg csak ő megy át és ha bátor a mögötte lévő akkor csak kettő.


2018. ápr. 1. 16:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Enyém start-stopos, de kivan kapcsolva benne, engem zavar,hogy pirosnál leáll.

Lassabb a reakcióideje.

2018. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha.

Nem ér annyit az a pár milliliter üzemanyag, hogy elhasználjam az önindítót, akksit, motort, stb.-t.

Mennyit lehet ezzel a hülyeséggel egy év alatt megspórolni? 5-10 ezer Ft-ot és akkor szerintem sokat mondtam.


Nekem kb. 5 perc a határ, ha annál többet kell előreláthatólag várnom és nem kell klíma, fűtés, stb. akkor leállítom.

2018. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

5-10 ezer forintot ezzel 20 év alatt sem spórolsz meg :D

Kb. indításnál befecskendezi azt az üzemanyagot az autó, amit megspórol azzal, hogy nem járatod, de így legalább terheli az önindítót és az akkumulátort feleslegesen.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy 5 percnél rövidebb időre nem állítom le, sokszor akkor sem, ha beszaladok boltba.

2018. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azért ne hagyjad őrizetlenül az autód, el fogják lopni. Szomszéd srác csinálja azt, hogy két kulcsa van beindítja a dízelt és mivel városba használja futkosáshoz, kiszáll bezárja és közben megy a motor, csak tankolásnál és hazaérkezéskor állítja le ( és nem zavaró :) ) így jár el 4 literrel városba.
2018. ápr. 1. 16:41
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem távirányítós kp. zár van, a távirányító egy karabineren van, amit egy mozdulattal le tudok akasztani, így a kulcs bent marad, de közben be van zárva. Nem hagynám ott járó motorral nyitott ajtóval sehol.
2018. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Vasúti lámpánál, simánál nem.
2018. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Itt nem a spórolás a lényeg hanem a környezetvédelem.
2018. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Dehogy is. Kikapcsolom a start - stopot, engem zavar, annó a Wartburg is "tudta" a start - stop - ot, nekem az rossz emlék, hogy egy autó tőlem függetlenül fogja magát és leáll.
2018. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezen nem fogsz spórolni semmit kb. Sohasem állítom le.
2018. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem állítom le én sem.

Véleményem szerint ez a start-stop rendszer arra szolgál, hogy a gép hamarabb tönkremenjen.

Amolyan tervezett elavulás 2.0

2018. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!