Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti lámpánál le szoktátok...

Ti lámpánál le szoktátok állítani az autót?

Figyelt kérdés

Figyelmes lettem arra, hogy sok még a start-stop rendszer előtti autósok leállítják az autójukat egy piros lámpánál vagy mekinél a drive-ba. Gépkönyv nekem is a régi Swiftnél írja, hogy ha 1 percnél többet szándékozom várni akkor állítsam le a motort, de bevallom, én képes vagyok több percet is járatni.


Úgy gondolom így kímélem az önindítót.

Jól gondolom?


Személyes kedvencem amikor 10sec zöld és ezt tudja előre az autós, fogja és arra a fél percre leállítja, majd zöldnél indul el, normál esetbe 5 autó lazán átfér, így meg csak ő megy át és ha bátor a mögötte lévő akkor csak kettő.


2018. ápr. 1. 16:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Soha. Miért kéne?
2018. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Soha. Ha negyed órát ketyeg, mondjuk sorompónál akkor sem állítom le.
2018. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Na , vasútnál én sem szoktam, csak a tompitottat kapcsolom le, hogy ne bántsa a szembelévőt, ja és rögzítőféket behúzom, hogy a hátsó szeme se könnyezzen. Automatánál gondba lennék, nem tudom, hogy árt e ha Pbe vagy Nbe tolom járó motornál. De eme veszély darabig nem fenyeget.


Környezetvédelmes válaszolónak üzenem, Ózd Hétesen gumival fűtenek meg Kecskeméten is a Kórház utcába, menj szólj nekik :) .

2018. ápr. 1. 21:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron azért nem állítom le ,mert megy a klíma. Télen azért nem mert megy a fűtés. Köztes időben meg már minek?
2018. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
35%

Környezetvédelmes válaszolónak üzenem, Ózd Hétesen gumival fűtenek meg Kecskeméten is a Kórház utcába, menj szólj nekik :) .


Ez hibás érvelés. Ha én pl. ellopok valamit, nem ment fel engem az hogy más is ellopott valamit.

2018. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha, ha az autóban várakozok akár 20 percet, akkor sem állítom le. Menjen a fűtés/hűtés, rádió, minden. Egy leállítás-indítás hatalmas pofon az egész technikának, kap a lendkerék, az önindító, az akksi, maga az egész motor, ahogy 0-ról hirtelen fel kell ugornia 1500-as fordulatra, aztán a vezérlés is kopik indításnál..... Semmi értelme.
2018. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Két autóm van.

A 2018-as start-stopos. Leáll magától, hacsak manuálisan ki nem kapcsolom ezt a funkciót. Nem szoktam. Engem nem zavar, ha leáll, tegye csak a dolgát.

Ezzel együtt sem hiszem, hogy többet dolgozna az önindítóm, mint az átlag. Tekintve hogy ha kiérek a városból 200km-nál hamarabb nem állítom le az autót. Más meg 5-10km-enként indítózgat. 200.000km-t így is kibír, nem egy 8-10 évenkénti önindító felújítástól fogok éhen halni.


A 2005-ös autómban nincs start-stop. Általában nem szoktam leállítani. Kivétel ez alól pl az olyan vasúti átjáró, ahol tudom, hogy sokat kell várni. Vagy van a városban egy olyan kereszteződés, ahol tudom, hogy 12 percig van piros ha balra akarok kanyarodni. Ha látom is a pirosra váltást, nem ketyegtetem 12 percet az autót. Ott evidens, hogy leállítom. Általában átlag lámpánál nem szoktam leállítani.


Amúgy a kezelési útmutató nem (csak) azért javasolja, hogy neked üzemanyagot spóroljon.

A kibocsájtási statisztikákkal lehet vele trükközni, "átlagos vezetési ciklussal" kalkulálva. Ma már olyan szigorúak a követelmények, hogy ha ezzel csak 0,1%-kal csökken papíron a kibocsájtás, már megérte a gyártónak. Mert lehet hogy pont ezzel a 0,1%-kal kerül a határértéken belülre. Sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy S/S vezérlőt beépíteni az autóba, mint ugyan ezt a csökkenést egy euro milliárdokért kifejlesztett és új gyártósorom legyártott új motorral elérni.

2018. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

12 percig van piros? Hol van az a hely?


Városba szerintem a mostani belsőégésű motoroknak nincs jelene, elpusztítják hamar őket így. Az elektromos meg még nem kiforrt, legalábbis itthon, külföldön meg annyi üzemeltetni mint egy dízelt, láttam a eGolfos videót , hogy kimentek Berlinbe meg vissza...

2018. ápr. 2. 12:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a hamar az relatív. Nem eszik olyan forrón azt a kását. De 15-20 év múlva mire kifejlődik rendesen és általánosan elterjed a villanyautózás, igazad lehet.


Igen, sokszor állok 12 percet. Soroksáron a városból kifelé a Soroksári útról fordulnék balra. Fogalmam sincs milyen utca... Az igazság az, hogy a lámpa a balra kanyarodóknak 6 percenként ad zöldet, de kereszteznem kell a HÉV síneket is. Így hiába van zöld, ha jön a hév és ott piros a lámpa. A Soroksári úton nem állhatok meg a kereszteződésben amíg elmegy és ott is szabad jelzést kapok. És gyakran jön is a hév pont mikor arra mennék. Kerülni nem nagyon érdemes, nem is nagyon lehet. Így meg kell várnom a következő zöldet. Így van hogy 12 percet állok egy helyben. Ez mondjuk extrém eset, máshol nem is nagyon ismerek ilyen lámpát a városban, ahol ennyit kéne állni.

2018. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!