Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézi autómosóban felvitt wax...

Kézi autómosóban felvitt wax elég a kocsira, vagy utána érdemes még külön kézzel waxolni is?

Figyelt kérdés
Ha jó minőségű (igényes) autómosóban lemosom a kocsit, sorrendben végigmenve a programokon, akkor érdemes még külön kézzel waxolni a kocsit, vagy a mosóban ez a waxos, foltmentes, fényesítő program elegendő?
2018. ápr. 1. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az nem jött be én kipróbáltam.

Olyan szépen foltosra száradt, hogy csak néztem.

A wax pedig nem is látszott rajta.

Azóta csak mosószer és öblítés az önkiszolgáló mosóban, majd 4 óra törölgetés meg wax, szilikon, stb... kézileg.

2018. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a mosós waxban nem hiszek.

Nálam nagynyomású mósószeres mosás, nagynyomású öblítés, lágyvizes öblítés az a 3 program, amit használok. Megfelelő márkájú mosókban ez csepp és foltmentes száradást biztosít 7-800 Ft-ból.


Waxot egyszer vittem fel kézzel pár éve: Turtle-t, tégelyeset. Na az máig rajta van, persze kopott valamennyit, de a mosós waxot messze kenterbe veri. Megérte azt a 3-4 óra simogatást.

2018. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen magas nyomású önkiszolgáló mosókra gondolsz?

Az nekem sem jött be. Arra jó, hogy télen a sós időszakban nagyjából lecsapatom vele a sós trutyit. És ennyi.

Makulátlan tisztaságot soha nem értem el vele. Hiába megyek végig minden programon 3-4-szer és mosok végig mindent szép aprólékosan, amint megszárad az autó, látszik, hogy az üvegeken, krómos részeken marad egy vékony koszfátyol. A karosszérián is marad, csak ott nem olyan feltűnő, De ha végighúzom az ujjamat pl az autó hátulján, fekete lesz a koszrétegtől ami ottmaradt.

Ha otthon vödörrel, szivaccsal lemosom, nem marad ilyen.

A száradás a másik, nekem is cseppes marad, hiába megyek végig minden programon.

Ezért inkább amikor az időjárás engedi, itthon mosom és waxolom. Nekem nem tart 3-4 órát a waxolás. Kb fél óra míg felviszem és ugyan ennyi még kifényesítem, áttörlöm. Középkategóriás Autoglym, Sonax Xtreme waxot használok általában. Pár ezer forint, de nem egy alkalomra elég. Tehát még csak nem is sokkal drágább, mint a pénzbedobálós.

2018. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jó állapotú a fényezés akkor elég a mosós wax. A kézi wax az alig láthatóan karcos fényezésre kell. Enyhén mattultnál már kell a polírozás is.
2018. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az semmit nem ér. Még a gépi autómosóban lévő wax is egy nagy nulla.
2018. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!