Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik váltó a legjobb szerint...

Melyik váltó a legjobb szerintetek? És melyiket használnátok és miért?

Figyelt kérdés
Manuális, automata, szekvenciális, triptronic. Melyiket hol erdemes használni? Vagy nincs ilyen, hogy az egyiket jobb városban a másikat meg kívül? Nem állok vásárlás előtt, csak úgy pusztán érdekel mások véleménye.
2018. ápr. 3. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem manuális van és szerintem az automata a lehető legjobb dolog, nem kell szívatni a motort, hogy 3-ba megyek fel emelkedőn, nem kell hozzám hasonló ügyetleneknek szétvágni pillanatok alatt egy drága kuplungot, de persze meg is lehet tanulni,csak nem mindenkinek megy... meg ügye a kényelem, manuális meg marad költség kímélőset játszó közlekedőknek és a hagyományőrzőknek, meg nekem aki azért nem vesz automatát mert beleszeretett a mostani autójába :).


Én így gondolom. Szívesen olvasom a más véleményüeket is.

2018. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem automata van, tiptronic, bár a manuális lehetőséget sose használom. Szerintem a létező legjobb extra egy autóban.

Persze ez ízlés dolga, semmi baj azzal, ha másnak meg a manuális jön be.

2018. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tekintettel hogy szekvenciális váltót nemigen találsz utcai autóban, a triptonic meg egy fajtája az automatának. Nyilván városba és dugóban állni jobb egy automata, viszont ezt szervizelni is kell. Vezetésre pedig ott a kézi.
2018. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem kétféle váltó van. Manuális és automata. Nagy vonalakban legalábbis. Létezik még amolyan félautomata is, de olyat pont nem írtál.

Én azt gondolom, hogy sok esetben az automata váltó megfelelő lehet, annak aki nem fél tőle. Kényelmes, gyors. Ha sokat jársz városban, dugóban araszolva.

A kézi váltó meg jó a többieknek.

A szekvenciális váltónál nem tudom, mire gondolsz, a triptronic inkább tiptronic. Az egy automatizált váltó-

2018. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Volt automata most manuális van. Én a manuálist jobban bírom, èlvezetesebb vezetni szerintem. Egyfajta sikerélményt ad ha pont jól váltasz, nem ránt a kocsi.
2018. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Manuális van, de csak azért, mert az adott típushoz, az adott motorral nem volt elérhető az automata.

Az automata nagyon kényelmes. Arról nem is beszélve, hogy az a változat, amit tesztautóban néztem, használható volt "kvázi manuális" üzemmódban is. Azaz a kuplungolás automata, váltásokhoz pedig csak előre-hárta lökdösöm a kart. Pl piros lámpánál sokkal dinamikusabban ki lehet lőni, ment manuális váltóval, lábbal kuplungolással.

Igaz, olyan nagy kár nem ért a manuális váltóval sem, mert általában be rakom 6. fokozatba és két órán keresztül nem is nyúlok hozzá.

2018. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem van automata és manuális autom. Tok Mind1 melyiket vezetem egyik se jobb a másiknál.
2018. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A manuális váltó manuális kuplunggal, na az egy igazi Férfias dolog, azért szeretem mert olyan szintű kontroll érzetet és szabadságot, uralmat az autó felett egyik autómata, szekvenciális vagy triptronic sem tud visszaadni. Az előnye még az olcsósága(a manuálisnak), viszont az, hogy ekkora szabadságot ad az emberi tényezőnek egy tapasztalatlanabb sofőr esetén veszélyes lehet, elég hamar gajra vághatja a manuális váltót és a kuplungot.

Az autómaták rendkívül kényelmesek és viszonylag tapasztalna sofőr barát rendszerek.

2018. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az automaták rendkívül kényelmesek és viszonylag tapasztalatlan sofőr barát rendszerek, bolond biztosabbak, hülye gyerek kompatibilisebb szerkezetek,(A manuális váltóval észnél kell lenni) viszont bonyolultabbak is és költségesebb az előállításuk és a javításuk.
2018. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A rendes automata (tehát nem robotizált) váltók a legjobbak, főleg ezek az újak. A gondolatod is kitalálják, kényelmesek, gyorsak. Jelenleg pont Tiptronicos Audim van, 8 sebességes ZF váltós, kiváló. Én is szeretek/szerettem váltogatni meg kuplungolni, de az automata 100x jobb.
2018. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!