Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf IV 1.6 motorral melyiket...

Golf IV 1.6 motorral melyiket vennétek? Fogyasztás szempontjából az 1.6 16v 105 le a legjobb? Megbízhatóság? Váltó probléma melyik motorkódossal volt?

Figyelt kérdés

AEH/AKL/APF 101le

AVU/BFQ 102le

AUS/AZD/ATN/BCB 105le


2017. okt. 11. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az Azd motorkódos volt. Ert vàltóval. 203000 km nél hullott szét a szegecselt difi benne.
2017. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindegyik motorkódosba ilyen lenne a váltó? Nekem valaki mondta, h 2002-től megoldották ezt a váltószétesést, ez kamu?
2017. okt. 11. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Még meg van a régi váltóm itthon darabokban. Meg tudom mutatni. Van előjele, mikor tönkre fog menni. Legalábbis nálam volt. Kb 10000 km rel tönkremenetele előtt picit szorulni fog az egyes kettes. Olyasmi érzés mintha homok ment vna a kapcsolo mechanikába. De csak jól bemelegedett állapotba fogja csinálni. Majd. Én mentem vele ötödikben. És egy pillanatra rántott egyet a kocsi. Ez olyan érzés volt mintha egy pocsolyába mentem vna bele gyorsan. Itt történt vmi a difivel. Ezután egy halk kerregő hangot adott ha sebességben volt és haladtam vele. Kb 1500 km után egy kereszteződésnél csattant egy qvanagyot. Kidobta 2 szer sebességből. Majd mentem tovább. Egyszer csak égett szag a motorból. Kilyukadt a váltó. A kifolyó olaj égett. Nagyon büdi volt. Hazamentem vele. Hajtottunk egy váltót bele. 80 rugo volt bontóban. Atrakta a szerelőm. Aztán két hónapra eladtam az autót. Nagyon sokat költöttem rá az utolsó két évben.
2017. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!