Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bruno Senna jó sofőrnek számít?

Bruno Senna jó sofőrnek számít?

Figyelt kérdés

Mivel Ayrton a nagybátyja, akit sokan a világ legjobb F1 pilótájának tartanak.

Ennek ellenére Bruno nem volt valami sikeres a Forma 1-ben, sőt sokan kifejezetten gyengének tartották.

Ettől függetlenül őt a jó sofőr kategóriába kell sorolnunk?



2018. ápr. 4. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálad biztos jobb.


(Nálam is.)

2018. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván.
2018. ápr. 4. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor gondold végig mégegyszer ezt a kérdést. Aztán definiáld a "jó sofőrt". Ha ezt tudod definiálni, akkor már tudod a választ is.
2018. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki életében akár egyetlen egy értékelhető kört is tudott menni egy F1-es autóval, az már átlagon felüli pilóta (nem sofőr, pilóta). Bruno Senna ráadásul rendszeresen vett részt az F1-ben. Ne feledd, az F1-ben a legjobbak vannak csak.
2018. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mégis ekkora a szakadék, hogy egy gyengébbnek számító pilóta akárcsak Chilton, Ericsson, Palmer nem is átlagos sofőrök az utakon hanem kitűnő képességű pilóták?

Egy Alonso, Vettel még a fent említettektől is fényévekkel jobbak.

2018. ápr. 4. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Öcsi, B. Senna 2008-ban második lett a GP2-ben.


Szerinted Zoli bácsi, aki a hetes buszt vezeti harmincegy éve, hanyadik lenne a GP2-ben, vagy egy hasonló, az F1 előszobájaként is becézett sorozatban? Pedig Zoli bácsi jó sofőrnek számít.


Marcus Ericsson a 2007-es brit Formula–BMW sorozat, valamint a 2009-es japán Formula–3-as bajnokság győztese.


Jolyon Palmer 2014-ben megnyerte a GP2-t.


Te milyen eredményt tudsz felmutatni? Hanyadik lennél - érzésed szerint - egy ilyen bajnokságban?

2018. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Biztosan nem szerepelne jól Zoli bácsi sem, én sem. Ha 20 évesen (tegyük fel) nyerte meg a bajnokságot akkor vegyünk mondjuk 13-14 év gyakorlást a gokartokban, versenyautókban mire eljutott oda, hogy megnyerje, és akkor a többi versenyzőről nem is beszéltünk, akiket meg kellett verjen. Szóval fölösleges hozzájuk mérnem magam, rengeteget kellene gyakorolni addig míg méltó ellenfele lennék.

Amit írtam úgy értettem, hogy ők számítanak annyira jónak mikor Hamilton és Vettel már 4-4 VB címet nyert a Forma 1-ben, ami ugye a csúcs ahogy mondtátok?

Hozzájuk képest ha szigorúan az eredményeket nézzük sehol sincs egy Ericsson azzal a néhány pontjával, amit szerzett.

2018. ápr. 4. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ez volt az eredeti kérdésed.


Megismétlem: definiáld kérlek a "jó sofőr" kifejezést, amire kíváncsi vagy.


Ha a jó sofőr nálad Vettelnél kezdődik, akkor a lista elég rövid lesz, mondjuk két kezeden meg tudod számolni a jó sofőröket.


Ha a jó sofőr azt jelenti, hogy pl. végig tud hajtani egy egy kilométeres kanyargós útszakaszon úgy, hogy te kétszáz méternél szarod össze magad, négyszáznál kapsz infarktust és ötszáznál veszted el az eszméletedet, akkor a lista igen hosszú lesz - és valószínűleg valamennyi, általad említett szerepelne rajta.


Szóval mi is számít jó sofőrnek? Egyáltalán, mire is vagy kíváncsi? Vagy tán jól értem, hoyg semmire, csak fikázni akarsz pár kevésbé sikeres versenyzőt?

2018. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs fikázni őket, azt mondom, amit hallok és látok.

Ha 20 ember azt mondja, hogy, amit egy fizetős pilóta mint Ericsson és társai képes megcsinálni, azt a 20 ember is megtudja akkor azt mondom, hogy oké, biztos.

Éppen ezt szeretném ketté választani, és rájönni, hogy, aki gyenge F1 pilóta az akkor milyen sofőrnek minősül?

Ha abból indulok ki, hogy azt bárki megtudná, az elmondások alapján, amit egy fizetős versenyző, aki csak azért van ott mert neki volt rá pénze, én is meg más is lehetne ennyi erővel, mivel mindannyian nem lehetünk olyanok mint egy Vettel, Schumacher, elkörözni meg mindenki képes. Mint mondtam ha valaki ezt így elmagyarázza akkor én, aki nem értek hozzá elhiszem.

Viszont ha úgy nézem, hogy még egy fiatal gokartos is jobb vezetéstechnikai tudással rendelkezik mint Pista bácsi, aki 30 éve lejár a Tescoba kocsival bevásárolni, akkor neked van igazad, persze.

2018. ápr. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!