Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy oldanátok meg egy dobozos...

Hogy oldanátok meg egy dobozos 452-esben a nagyobb blokkot?

Figyelt kérdés

Hobbi célra átalakítanánk egyet.Olyan lakókocsi feelingre.

Az új blokk egy kissé túl méretes a Volga motorhoz képest..


Eddigi ötleteim:


1. Megemelni a futóművet és a nagyobb hasmagasság lévén lejjebb,illetve előrébb csúsztatni a blokkot.


2.A blokkot a gépjármű farába áthelyezni.A Volkswagen T3-as modell alapján.


Ötletelés szintén erre jutottam.

Válaszokat véleményeket szívesen várok.


Kiegészítésként: Nem kell senkinek sem emlékeztetni,hogy műszaki így,műszaki úgy. Nem terveztem lepapírozni,hiszen eddig sem voltak papírjai...mondhatni "erdőjáró" gépezet volt eddig.



2018. ápr. 4. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A farmotort már most felejtsd el. Az UAZ hajtáslánca orrmotorhoz lett kitalálva, rettenetes szívás lenne megfordítani mindent. Hátul nincs olyan vázelem, ami elbírná a motort, a váltót és az osztóművet fordítva beépítve pedig egy előre- és négy hátrameneti fokozatnak örvendhetsz.

Orrmotoros, hátsó- vagy összkerekes autóknál az ilyen jellegű átalakítást úgy szokták megoldani, hogy ha előrefelé már nem lehet tolni a motort, akkor hátrafelé indulnak el a váltóval és a kardánok átszabásával képeznek neki helyet. Egyedül a váltó és az osztómű közti kis kardánt látom problémaforrásnak: azon már nem lehet rövidíteni, vagyis ha hosszabb a motor+váltó együttes, akkor az osztóműnek is hátrébb kell jönnie. Ekkor a hátsó kardánt rövidebbre, az elsőt hosszabbra kell cserélni. De ez megoldható, vannak kardántengely gyártásával, kiegyensúlyozásával foglalkozó műhelyek.

2018. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!A blokk hátrébb tolásán nem is gondolkoztam még.Érdekes ötlet.

A megvalósítás szerintem az első terv és a te ötleted kombinációja lesz.

A hasmagasság megnövelése illetve a blokk hátratolása lesz.

Megterveztetem és megpróbáljuk.

2018. ápr. 5. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!