Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a féktárcsa?

Figyelt kérdés
Ez normális, hogy ennyire melegszik fékezésnél? Most lettek kicserélve a tárcsák és a betétek is, szerelő csinálta. Faluban lementem vele 5 kilométert próbálgatva a fékezőhatást és amikor megáltam egy kicsit gőzölt a cucc. Hozzáérten egy pillanatra, azzonnal hólyag keletkezett az ujjamon. Aztán amikor kihűlt, kerültem vele egyet de most fékezés nélkül, és nem melegedett fel egyáltalán. Gondok vannak, vagy ez csak azért van mert még vadonatújak?

2018. ápr. 8. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy ez troll kérdés vagy valós aggodalom...

Minden esetre ez teljesen normális jelenség!

Fizika!

2018. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hülyéskedek, brutálisan forró, eddig nem vettem észre soha, hogy így felmelegszig. Főleg nem akkora útvonalon, hogy hazahozom a szerelőtől...
2018. ápr. 8. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsőkerekes?


Akkor számold : 1-1,5 tonnát kell megállítania annak a 4 kivezetésnek.

Fékezéskor a súlypont a független elosztás miatt előrebukik ,arról nembeszélve, hogy még a motor is valszeg elől van és nem far.

Szóval annak a két tárcsa+betéteknek azt az óriási súlyt ,plusz a járó motort kell továbbfékezni.

Az energia nem vész el, csak átalakul.


Ciki lenne, ha fékezés során nem melegedne a fék.

2018. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Te írtad, hogy még gyötörted is egy kicsit (ami egyáltalán nem baj frissen cserélt féknél).


A fék úgy működik, hogy az autó mozgási energiáját hőenergiává alakítja. Mész 50-nel az 1000 kilós autóval, pár másodperc alatt megállsz: ez a mozgási energia azonnal megjelenik a darabonként 3 kilós féktárcsáknál, az lenne a csoda, ha nem melegedne.


Láttam már olyat, hogy kicsit szorult a fék, és vörösen izzó féktárcsával közlekedett a polgár és fel se tűnt neki.

2018. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vörösen izzani is tudnak ezek. nincs baja
2018. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Okey, thank You very much. Teljesen világos....
2018. ápr. 8. 17:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Á tu parlá inglis?
2018. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én erre akkor jöttem rá, mikor pár vészfék gyakorlással leolvasztottam a dísztárcsát a felniről és gurult mellettem. Te olcsóbban megúsztad..
2018. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1:00

https://www.youtube.com/watch?v=y2Q4OpGCfME


Sport vezetésnél ez normális, tiéd biztos nem vörös hogy 300-ról fékelgetsz órákon át...

2018. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!