Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek olyan autót, amely...

Okrwdw kérdése:

Vennétek olyan autót, amely kuplung cserés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban egy 130.000 km-es használt autót próbáltam. Én abszolút laikus vagyok, de nekem is fura volt, hogy szinte teljesen fent fog a kuplung, akkor tudok vele elindulni.

A kereskedő azt mondta (mivel szervíz is), hogy fél áron megcsinálják nekem (kb 30.000 ft).


Ez rendben is van, eddig tiszta. Új kuplung, jó kuplung. De miért kuplung cserés egy 130e km-es autó? Vagy szétpuhantották, vagy nem 130e km van benne. Rosszul gondolom? Nektek sem szimpatikus a szituáció vagy én vagyok túl paranoiás?

Az autó egyébként 10 éves, vezetett szervízkönyv, külföldi.


2018. ápr. 10. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
A szervizkönyv semmit nem jelent, a szervizhátteret kell lekérdezni, ha volt neki. Valószínűbb, hogy 330e van már benne..
2018. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elvileg normál használat mellett 150ezrenként kellene kuplungot cserélni, én 106 ezerrel vettem a kocsim és a nepper egy 50ezret tuti vissza tekert az órán, többet nem hiszem mert benzines volt és a kora miatt sem.

De attól még jó kocsi volt. De németből és osztrákból behozott kocsit nem érdemes venni!

Vigyél magaddal egy jó szerelőt mielőtt megveszed.

2018. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De ha valaki csúsztatja a kuplungot azt már simán kell cserélni 70-100ezernél...
2018. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja a lényeg kimaradt, hogy nekem is cserélni kellett viszonylag hamar miután megvettem. De ettől még jól jártam, én azzal szívtam meg, hogy egy béna szerelőt vittem és nem vette észre, hogy hátulról belementek a kocsiba és törött javított volt...
2018. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat srácok! Erre voltam igazából kíváncsi, hogy egy kuplung miatt ti lemondanátok-e egy autóról. Minden mást rendben találtam, de ez a dolog nagyon csípte a szemem. És nem a csere szervízköltsége miatt, hanem leginkább azért, mert gondoltam ott lesz akkor más is....ezek szerint ez nem törvényszerű.
2018. ápr. 10. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha az ára így is megfelel, akkor meg. Kopó alkatrész, nem kell ezen aggódni. Egyébként önmagában semmit nem jelent a kuplung fogáspontja, már önbeálló szerkezetek vannak. Ha megcsúszik a kuplung, akkor van probléma.
2018. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valami ős régi "roncs" lenne, aminél ha teletankolom már megduplázom az autó értékét, akkor elgondolkoznék rajta.

De az a 10 éves autó gondolom 1 millió Ft körüli értéket képvisel. Ha amúgy tetszik és más nagy hiányossága nincs, nem ez a 30.000Ft tartana vissza a vételtől.

Ha sokat városoztak az autóval, percenként rugdosták a kuplungot a dugóban, simán csereérett lehet 130.000km-rel.

2018. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Én az enyémben 290ezernél cseréltem a gyári kuplungot. Alapból nem lenne gond egy kuplungcserés autó, de nem vennék olyan botlábú tulajtól autót aki 130ezer alatt kinyírja.
2018. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 292.000-nél, a gyári fékbetéteket 174.000-nél dobtam el. De ez meg a másik véglet mert autópályás ingázásra használom a kocsit. 200km-t megyek úgy, hogy nem nyúlok a pedálokhoz.

Nem biztos, hogy botláb kérdése. Menj úgy végig Budapesten át délután fél 5-kor úgy hogy nem nyúlsz a kuplunghoz! Kivitelezhetetlen mutatvány.

2018. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én Budapesten járok munkába a kocsival minden nap és baromi sokat kell kuplungozni...
2018. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!