Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Toyota...

Mi a véleményetek a Toyota Yaris illetve Prius hybrid autókról?

Figyelt kérdés
Használtak az egyik 1,5 l 91000km, a másik 1,8 l 78000km.
2018. ápr. 11. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi információ alapján csak általánosságokat lehet mondani, annak meg nem sok értelme van, azokat te is tudod már.

Milyen évjáratúak? Mert a kilométer-futást ezeknél különösen szeretik átírni, mivel általában sokat mennek velük. A Yarisszal talán még nem, de a Priusnál ilyen futás 2-4 éves autóknál reális.

2018. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Yaris 14 es a Prius 2009 es.
2018. ápr. 11. 11:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy mást nemtudok a hybrideket illetően. Leírnád vagy linkelnél kérlek olyant.
2018. ápr. 11. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

a hybrid autó átverés


alacsony fogyasztást, gazdaságos üzemeltetést igér, de ha picit végig gondoljuk a vételárat a fogyasztást a szervíz költségeket akkor rájövünk hogy egy környezetbarát köntösbe bújtatott úrizálós pazarló autók

Pl a prius fogyasztási adatait tudja egy 1.2Lier alatti benzines autó(swift, micra, polo, és még kb 100 tipus) fele akkora vételár meleltt, és kisebb fentartási költségekkel.

2018. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

A Priusra egyáltalán nem kell többet költeni, mint bármi más hasonló autóra. Sőt, a Prius a legmegbízhatóbb autók közé tartozik, és elég igénytelen is a szervizelést illetően.

Az egyébként biztos, hogy sok előnye nincs egy hagyományos üzemű autóhoz képest, de mondjuk az, hogy dugóban araszolva tud csak elektromos módban közlekedni, az nem kis dolog. Én vennék Priust, erősen gondolkodtam benne, de utánajártam a témának, sok mindenkivel beszéltem, és arra jutottam, hogy Magyarországon elég nagy lutri használtan ilyet venni. Pont az ilyenek miatt, amit itt írsz, hogy 2009-es, 78.000 km-rel. Aha, valaki biztosan vett egy Priust 2009-ben azért, hogy ne használja. Évi kevesebb, mint 9000 km futásteljesítmény egy olyan autónál, ami hosszú távon hozza vissza a megvásárláskori többletköltséget... hogy is mondjam, kicsit gyanús. Magyarországra iparszerűen hozzák be őket, nagy részük külföldön taxiként szolgált, és jóval több km van bennük, viszont mivel magyar ember olcsó autót akar venni, de max. 150 ezer kilométerrel, ezért visszatekerik neked oda, ahova szeretnéd.

Ha biztosan ismered az előéletét, tényleg annyi kilométer van benne, amire kb 0,1% az esély, akkor vedd meg.

Linkeket nem akarok másolgatni vaktában, gondolom tudod használni a Google-t. Ajánlom. Csak ne úgy írd a hibridet, mint itt, hogy hybrid hanem rendesen így: hibrid.

2018. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!