Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan is működik egy rövidebb...

Hogyan is működik egy rövidebb áttételű sperr?

Figyelt kérdés

Az autó egy 125 lovas M20B20 motoros BMW E30 lenne, amiről annyit tudok hogy egy viszonylag rövidebb sperr diffi van alatta, a motor és váltó feltételezem hogy gyári.

A tapasztalatom az, hogy kettes fokozatban tiltáson olyan 110-120 körül van a végsebessége. Egy átlag autónál a kettes tiltás olyan 80 km/h-nál van. Ha jól értem, ha rövidebb a diffi áttétel, akkor jobban gyorsul az autó, viszont kisebb a végsebessége, fordítva pedig nagyobb áttétellel lassabban gyorsul viszont nagyobb a végsebesség.

Akkor nem úgy kéne hogy történjen az én esetemben hogy hamarabb "fogy el" a sebesség (egyes, kettes jelen esetben) és ezáltal már hamarabb, mondjuk 60-nál tiltáson kéne lennie kettesben, viszont ide nagyon hamar jutok el? (ha egy átlag autót a kettes tiltás 80km/h-val nézünk)

Valószínű én értem félre a dolgokat, sőt biztos.. Illetve lehet kicsit keszekuszán fogalmaztam meg.

De végül is hogyan működik egy rövidebb sperr? Na és esetleg abból hogy nekem ezzel a konkrét autóval 120 körül van a tiltás kettőben, lehet tudni hozzávetőlegesen hogy mekkora az áttétele a diffinek?



2018. ápr. 16. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A sperr az annyit tesz hogy önzáró (már ha még működik ilyen idősen) a difi áttétel pedig úgy van ahogy mondod, ha rövid akkor gyorsabban gyorsul és hamarabb fogynak el a fokozatok, ha hosszabb akkor pedig nagyobb a végsebesség. A difi áttételét (így) nem lehet megmondani a váltó áttételek ismerete nélkül.
2018. ápr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább úgy írd le, hogy 5-ben 100 km/h-nál milyen fordulaton van a motor?
2018. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valószínűnek tartom hogy utólagos a sperr, szerintem nem gyártottak nagyházas sperrel 320-as E30-akat. Sajnos azt hogy mennyi fordulaton van ötösbe százon azt nem tudom megmondani. De reális érték az a 120 kettes tiltáson? Gondolom csalhat az óra is, de csak nem többet mint 5-10 km/h.
2018. ápr. 17. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:
6henger alatt általában nagy házas difi szokott lenni.
2018. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy 25i alatt még az E36-ok alatt is kisházas van gyárilag is.
2018. ápr. 17. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 2-esben tudja a 120-at, az elég hosszú váltós lehet, sok autónál már a 100-hoz is fel kell váltani 3-ba.
2018. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az lehetséges hogy a diffi rövidebb míg a váltó hosszabb áttételű? Az a baj hogy nem vezettem még ezen kívül hasonló autót, ezért lehet csak én érzem úgy hogy "nagyot lép", ezért is gondoltam hogy rövid sperr lehet alatta, közben meg egy sorhatos bmw-től ez lehet alapnak számít még hosszabbal is.
2018. ápr. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!