Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak én haladok ilyen lassan...

Csak én haladok ilyen lassan és nyögvenyelősen a C kategória elmélettel? (E-Titan)

Figyelt kérdés
Még március elején kezdtem el az elméletet és még mindig nem végeztem vele :D Ilyen napi 30-40 perceket tanulok, a műszaki végénél járok épp, elég tömény száraz az anyag és sok az információ is benne (legalább is a műszaki részének), a KRESZ az szinte sima ügy, a munkavédelembe meg még bele se kezdtem, de még van időm benne, kb 24 órát tanultam eddig és júniusig elérhető a tananyag. Más is halad ilyen lassan mint én, ja és még készülök közbe a BÜ vizsgára is abból is vannak tételek, meg csomó műszaki cucc. Szerintetek így végezni fogok időben vele,ilyen tempóban? Csak, mert így jobban megragad az információ, hogy kis lépésekben tanulok, bár a műszaki záróteszteknél, így is bénáztam egy csomót, volt nem egyszer, hogy 3x meg 5x-re sikerült csak jól megcsinálnom, de ezt leszámítva a vezetés az nagy álmom, úgy hogy, ha nyögvenyelősen is, de megcsinálom. Szerintetek?

2018. ápr. 19. 00:23
 1/7 crudy ***** válasza:
Az egyetemen neha egy ejszaka kellett megtanulnom 100 kerdest, 100 valaszt. Nem volt jo es neha lehetetlennek tunt de leultem, foztem egy nagy adag kavet es hajra. 30-40 perc egyszerre? Nem csinalod ezt tul kenyekmesen?
2018. ápr. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet kényelmes, de ez van nem sürgős nekem a jogsi, de a határidőhöz nyilván igazodni próbálok, de mást is tanulok mellette, mert még tanuló vagyok + kikapcsolódás Euro Truck 2 multizok, mert a szimulátoros vezetés sem árt, de hát na én nem egyetemen vagyok elvégre. Ennyi tömény információt meg nem tudok 1 napba összesűríteni, mert lehetetlen, nem mérnöknek készülök, meg stb, hogy én vágjak be ennyi meg annyi dolgot egyszerre.
2018. ápr. 19. 01:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Az oktatók is azt mondják, hogy magának tanul a tanuló, ahogy neki tetszik.

Te ezt az utat választottad, fölösleges már ilyenkor azon gondolkozni, hogy esetleg a tantermi oktatás jobb lett volna-e.

Oda időre be kell járni, más a tempó, viszont ott talán kevésbé szárazan adják elő a dolgokat - de ez is iskola és oktató függő.

Vannak iskolák, ahol a műszaki rész tanulását szinte teljesen a tanulóra bízzák, de vannak olyanok is, ahol elmagyarázzák, sőt szemléltetik is, modelleken, vagy az autón, és a szemléltetés sokat segít a tanulásban, plusz ugye, ha van kérdés, lehet kitől megkérdezni.

Az online tanulás sem véletlenül egyre népszerűbb, de nem egyformán fogékonyak rá a tanulók, és azért a 30-40 perces tanulás felveti azt a kérdést, hogy mit lehet annyi idő alatt tanulni (ami szintén egyéntől függő)

2018. ápr. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Épp ma értem a műszaki tananyag végére és a próbavizsga is összejött másodszorra :) Már a munkavédelemnél vagyok, szerencsére az rövidebb és könnyebb, azzal szerintem május környékén végzek, aztán gyakorlok minimum egy hetet a vizsgafelkészítővel, aztán nekifutok az éles vizsgának.
2018. ápr. 19. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem mérvadó, hogy most második nekifutásra sikerült eredményes tesztet csinálnod, bár az is lehet jelzés értékű, hogy elsőre nem sikerült.

Két hét múlva, vagy két hónap múlva, vagy később, amukor már nem a fissen tanultakra válaszolsz, akkor kell olyan teszteket csinálni, hogy az elsőre hibátlan, vagy max 1-2 hiba legyen csak.

A vizsgán is egy tesztsoron kell megfelelő eredményt elérni, nem adnak másikat, csak a következő vizsgán...

Gond nincs, még van idő tanulni, csak azért írtam, hogy arra figyelj, hogy csak akkor jó a teszt eredményed, ha az elsőre sikeres, és sorozatosan sikeres, az nem jó, ha tízből kilencszer jó egyszer meg nem, azt azt jelzi, hogy még tanulni jell.

Ennek majd a vizsga előtti időszakban lesz jelentősége, most csak annyiból érdekes, hogy tudd, kell kég foglalkozni a műszaki fejezettel is.

2018. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából azt nem értem mit kell rajta "tanulni". Elolvasod és a nagyja teljesen logikus, nem egy atomfizika. És az anyag 90%-a folyamatosan ismétlődik és úgy bővíti a tudás anyagot.


A tanulás, olvasás minősége sem mindegy. Én napi 1-1,5 órákat ültem mellette esténként, igaz munka mellett. De a 30 perc nagyjából annyi hogy elkezded és abba is hagytad. Mondjuk nekem is tesztekkel, becsületesen végignézve mindent, kérdéseket is volt egy jó 30 óra összesen.


Na meg szerintem kicsit húzós, ha csak 3-5-ödjére mész át a részteszteken, mert elég sok kérdést engednek rontani.

2018. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak a műszakin bénázom a többi sima ügy, amúgy meg max amit eddig bírtam az 1 óra utána már megunom és nem figyelek oda, meg nem értem miért kéne nekem szuperszámítógép módjára bevágnom mindent? Majd, ha végeztem a munkavédelmi résszel feloldódik a vizsgafelkészítő mind a 3 tananyagból és azokat fogom sz*rásig gyakorolni 1 héten át, mielőtt vizsgára jelentkeznék legalább.
2018. ápr. 20. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!