Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E30 324D, vagy Mercedes...

BMW E30 324D, vagy Mercedes 250D w124? Melyiket választanátok és miért? Érvek ellenérvek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a 124-es mercit, szebb is, biztonságosabb is, hangja egy isten (l) az a kotyogó jellegzetes hang bárhonnan felismerem, és kinézetre is van olyan sézp mint a BMW, igaz nem annyira rajos de megbízhatóbb. Viszont vigyázz, mivel szivó diesel 2500al szerintem 8-9-10 liter.
2010. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha feltesszük, hogy állapotban, árban nincs különbség akkor a Mercit. Öregurasabb, de megbízhatóbb, félholtan is még 3 emberöltőt leszolgál. BMW-ből dízelt nem vennék, csak a benzines!


Egy BMW-s

2010. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mercedes über alles. :)

A kérdésben szereplő 2 autó közül mindenképpen a 124-est venném, de nem egy korai darabot, hanem lehetőleg egy '90 utánit (gyárilag teleoldalas), azok már mentesek a gyerekbetegségektől (tolótető zörög, lötyögő, eltörő ülések, kp.zár/el.abl. hetikussága, dízel bef. pumpa-hiba).

A hátsó futóműve összetett cucc, ha a szilentjeit nem cserélik időben, a geometriát többé nem lehet belőni.

Sasolj rá még a motortartó bakokra, a Hardy-tárcsára.

A hengerfejből esetlegesen hallható kopogás a hidraulikus szelepemelők kopását jelzi.

Összeségében egy kiforrott, a mai napig komoly autó: kényelmes, megbízható (ha ki tudsz fogni egy nem lepusztítottat), biztonságos és tágas.

Tudom, para, de én egy dízel automata tetőablakos kivitelt vennék, a feelingért.

2010. jún. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

BMW-s vagyok, de ebben az esetben a Merci, bár inkébb 123-ast vennék és 300D-t :)

Dízel BMW-t E39 utáni szériák.. (E46, 39, 60, 38)

2010. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Abban a korban ahonnan ezek az autók valók a Merci még sokkal magasabb szinten művelte az autógyártást mint a bmw. Mondjuk nekem bmw eleve nem kéne sehonnan, de Merci se az utóbbi 10 évből.
2010. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én a Mercedest javasolnám. Saját tapasztalat, ugyanis 20 évig használtuk szeretett 124-esünket, ezidö alatt 1millió 270ezer(!!!) kilométer került bele. 2.5 Dízel volt, az elsö motorgenerál 900ezer kilométer után történt. Soha nem volt vele gondunk, egyetlen egyszer nem hagyott ott sehol, hidegben is zökkenömentesen indult. Természetesen megfelelö szervizelés mellett, és mindenböl a legjobbat adtuk neki és meg is hálálta. Sajnos az autó idén év elején eladásra került, mert a környezetvédelmi szabályzások miatt(N.O.-ban élek) nem tudtuk tovább használni, még mindig vérzik a szívem érte.

Most egy 2 éves E osztályos Mersedesünk van, de már többször voltam vele szervízbe, mint a 20 év alatt a jó öreg 124-essel.

Egy szónak isszáz a vége, ezt az autót arra építették, hogy az idök végezetéig menjen.

2010. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
123-as az sokat eszik... 10 l alatt nem jössz ki belőle
2010. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

13.51: az a nem mindegy! Akár az én állólámpásom anno..

A szomorú helyzet az, h nálunk nagyon nehéz korrekt állapotú 124-est (és sok más modellt) találni.

2010. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!Benzin!
2010. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Diesel-diesel. Ez így kb. a fogyasztási arányokat is tükrözi.
2010. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!