Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek 1...

Milyen autót vennétek 1 millióig, ha az a cél, hogy minél kevesebb legyen a fenntartása?

Figyelt kérdés

Gondolok itt most arra, hogy ne legyen drága a szervizelése/ legyen itthon alkatrész hozzá, és ne legyen mondjuk olyan típushibáaja,amit 300e megcsinálni. Valamennyire szeretnék "férifas" autót, nem egy matizt.


Mazda3, milyen választás, ha talál az ember egy rohadásmenteset?


2018. ápr. 23. 07:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam még 2007 körüli swifteken, de eljátszok a gondolattal, hogy valami "sportosabbat" kéne 21 évesen. Ne értsetek félre, nem vagyok hü.lye aki vesz 7-800ert egy bmw-t, hogy csajozzon vele. Szeretném megtalálni az egyensúlyt egy fiatalos autó és egy fenntartható autó között :)
2018. ápr. 23. 08:03
 2/12 anonim ***** válasza:

A Mazda3 (előző szériás) nekem nem a férfiasságot juttatja eszembe. De ez abszolút szubjektív meglátás. Matiznál jobb ebből a szempontból.

Valami tömegautót néznék (Astra, Focus, stb.) egyszerű szívó benzines motorral. Nem lesz egy fogyasztási bajnok, se egy aszfaltszaggató, de a fenti követelményeknek megfelel.

2018. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
En a helyedben vennék egy 3 ajtos grande puntot 1.4 16V szívo benzinessel! "ferfias" is,semmi kulonosebb baja nincs,95ló meg tokeletes kompromisszum a fogyasztas meg a menést illetóen
2018. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megsúgom, hogy nem attól leszel férfi, hogy erős az autód.

Sokkal többet nyom a latba, ha bármilyen is a kocsid, de nem okoz anyagi megterhelést sem az üzemben tartása, sem a tankolása, sem az esetleges javíttatása.


Én a régebbi 1.4-1.6-os Corollák közt keresélnék. Vagy Civic, de azokat a bojrészerek már széthajtották.

2018. ápr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Láthatjátok, leírtam, nem a pö.csméregetés érdekel, csak azert írtam le, hátha tudtok pár javaslatot, ami úgymond nem egy nőies autó. ennyi. nem érdekel a lóerő se semmi. Az az nem elsődleges. Köszönöm az ötleteket :)


Mazda 3 egyébként a Mazda szerelemből árad, 6-ost szerettem volna mindig is,de bárkivel beszélek lebeszél a rohadás miatt.

2018. ápr. 23. 10:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha találsz egy kevésbé rozsdásat akkor nagyon jó választás. Csak lehetőleg itthon üzembe állított legyen vagy olaszból behozott. Én nagyon megszívtam, hogy Neppertől vettem Ausztriából behozott hátulról megtörtet vettem. 2012-óta van nálam és kb. 700-800ezer ment el eddig rozsdára meg lakatolásra, jövőre már eladom. De egyébként iszonyat jó kocsi, igazán csak a futóműre kell költenem a rossz magyar utak miatt. És isteni vezetni. De csak benzinest vegyél!
2018. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Astra G Coupe


De tényleg, fillérekből fenntartható, karosszérián kívül minden ugyanaz, mint a több Astra-ban, nem kisautó, kicsit különlegesebb, de mégsem extra kocsi.


(Mazda 3 felejtős, attól még, hogy most nem látsz át a küszöbön két év alatt kiütheti a rozsda és dobhatod el a kocsit)

2018. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"karosszérián kívül minden ugyanaz, mint a több Astra-ban"


Ezzel azért lehetne vitatkozni. Két éve a legújabb Astra nagyon nem a 90-es évek technikájával lett az "év autója".

2018. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es miért kellene eldobni? Csak lakatolni kell.
2018. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 G Astra-ról beszéltem, nem J-ről... Egy Astra G Coupe ugyanazokból az alkatrészekből áll, mint egy sima Astra G, ugyanazok a kapcsolók, relék, műanyagok stb stb. Így ami nem coupe specifikus az hegyekben elérhető újonnan és bontva is fillérekért.


#9: Ha egyszer megindul a rozsda azt lakotolhatod, foltozhatod, aztán kezdheted újra és újra elölről... A pénzt meg csak viszi, sose lesz már jó.

2018. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!