Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla érvényesítő...

Rendszámtábla érvényesítő matrica eltávolítása? Ötletek?

Figyelt kérdés
Új rendszámot kapott az autó(m) és kikellene cserélni a régi (magyar) rendszámtábla érvényesítő matricát, már magát a matricát lekapartam ,de egy csomó kis matrica maradvány visszamaradt. Próbáltam alkohollal, de nem nagyon akar lejönni onnan...Valakinek valami ötlete hogy mivel tudnám leszedni ezeket a maradványokat, ill az újat hogyan kell felragasztani hogy ne fordítva legyen?

2018. ápr. 23. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Higítóval lejön
2018. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Féktisztítóval is. Csak vigyázz mert a fekete festéket is leszedi.
2018. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Féktisztító. Ha azzal nem jön le, akkor aceton. Acetonnal vigyázz, hogy ne folyjon rá másra, mert pl a műanyag rendszámtartó keretet is megmarja.

Milyen matricáról van szó pontosan? Nekem a rendszámon nincs semmilyen matrica. Vagy a szélvédőn lévő regisztrációs matricára gondolsz? A ragasztómaradványokat ez esetben is le tudod szedni a fenti két szerrel.

2018. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szélvédőnél lévőre gondoltam, igen, WD40-el meg némi karmolással lejött... elég idegesítő hogy nem jön le rendesen. Amúgy ha pl szélvédőt kell cserélni külön lehet ilyen matricát venni?
2018. ápr. 23. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Ragasztó eltávolítót javaslom.
2018. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BitMiller válasza:

Gyógyszertári benzin mindenféle címkeragasztó maradékra + vatta, ami pedig hatékonyan felszívja, mégsem nyeli el, és le tudod vele sörzsölni. Az én regmatrincámat épp most szedtem le vele több menetben, de viszonylag könnyedén (kés lapos szögben kapar, mos, kapar, mos). Minden fóliarészt le kell szedni ugyi, mivel az az alá szorult ragasztót hiába kaparod.

A még nedves vattával a kést is letörölheted.

2021. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!