Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova érdemes fordulni, ha...

Hova érdemes fordulni, ha szeretnék zebrát valahova?

Figyelt kérdés

Mármint nem csak én szeretném... Az egész falu.

Nincs a községünkben egyetlen zebra sem, pedig a településen áthaladó főútvonal nagyon forgalmas, és egyik oldalán buszmegálló van, másik oldalon egy általános suli és egy óvoda. Gyerekek mászkálnak át a főúton naponta egy zebra meg minden nélkül :( Arról nem is beszélve, hogy így nem ritkán sokáig kell várakozni az aszfalt mellett árnyék, fedezék nélkül, esőben-hóban-kánikulában.

Szóval indokolt az igény... Legjobb lenne egy olyan lámpás zebra, ami pirosra vált az autósnak, ha valaki a megengedett sebesség felett halad, ugyanis az autók és a kamionok elég nagy része 90-nel halad, hiába a lakott terület, 50-es tábla.

Én nem olyan rég költöztem ide, a régebb óta itt lakók azt mondják, a Közút és az önkormányzat egymásra mutogatnak, egyik se akarja megcsinálni..

Településen áthaladó, kétszámjegyű főútvonalról van szó.

Kihez fordulhatnék?

Mekkora esély van ilyen esetekben, hogy lesz is a dologból valami?

Mit tehetnék az ügyben?


2018. ápr. 24. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A közútnak csak egy kezelője van, őt kell keresni.

Ha ez zsákutca, akkor az adott önkormányzatot, területi képviselőt. Utóbbi azért lett pár hete megválasztva, hogy az ilyen igények ügyeit is intézze.

2018. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb az önkormányzathoz fordulni, beszéljétek, beszéljék meg helyi szinten, hogy mire lenne igény. Nagyobb forgalmú kereszteződés, piac, iskola, óvoda, orvosi rendelő közelében nem árt, ha van kijelölt gyalogátkelő hely (a köznyelvben zebra). Arra azért készülj fel, hogy a bürökrácia olyan, hogy ha mindenki egyhangúlag elfogadja, akkor is évekbe, de minimum hónapokba telhet, mire lesz valami, mert a gyalogátkelő telepítése nem annyi, hogy felfestenek pár fehér csíkot. Ha van ott járda, akadálymentesíteni kell az útpadkát a kerekes székeseknek, táblákat kell kihelyezni, és megfelelni minden hazai és EU-s szabályozásnak.
2018. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Járda?? :D errefele ismeretlen fogalom... :(


Köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 24. 08:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem egyszerűbb az önkormányzathoz fordulni, "


A közút KEZELŐJÉHEZ kell fordulni a kéréssel, ami egyáltalán nem biztos, hogy az önkormányzat, lehet megyei ill országos kezelésű út is. (kétszámjegyű főútnál minimum a megyei kezelés az esélyes)


Ők a kérést elbírálják, majd a közlekedésfelügyelethez küldik tovább, azok határoznak a zebráról, tábláról, egyéb jelzésről, amit majd a közút kezelője fog kihelyezni.

2018. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: úgy gondoltam, hogy egyszerűbb bemenni egy helybelinek a polgármesteri hivatalba a Jenőhő', aki majd tudja, hova forduljon az igénnyel.
2018. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!