Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudom betölteni a váltó...

Gbenji20 kérdése:

Hol tudom betölteni a váltó olajat?

Figyelt kérdés

1999. VW Golf 4 1.4 16v AHW

Tudom, hogy a gyártó nem ír ki csereperiódust, azonban én szeretném karbantartani az autóm minden téren.

A probléma abban merül ki, hogy nem találom a feltöltőnyílást, csak a leengedőt.

[link]

Majdnem ugyan így néz ki az enyém is a már említett hiányossággal. Akinek esetleg ilyen motorkódú az autója és tudja miről beszélek, ennél más fajta megoldás van? Esetleg a mérnökök böfiztek egyet és aztmondták ennél legyen élettartam feltöltésű? 😃



2018. ápr. 25. 10:33
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
Mindenképp kell legyen töltőnyílás, szerelhetőre kell gyártani. Szerintem egy golfos fórummal többre mennél, ott biztos tudnak segíteni
2018. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben körülnézek, köszi a tippet. Amíg nem írom ki a megoldást, addig is várom a további tippeket.
2018. ápr. 25. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Ha szeretnéd karban tartani az autódat minden téren, miért nem viszed el egy szervizbe?
2018. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Külön töltőnyílás (mint olajnál) nem lesz, a nívópálcánál kell majd feltölteni (a váltóolaj nívópálcájánál).


Viszont valamelyik autóban zárt rendszer van és nem lehet ilyen egyszerűen ezt megtenni. Ha nincs nívópálca, akkor a váltó tetején lesz valahol egy feltöltőnyílás (csavar).


Ezt nézzed végig, van benne sok jó tipp: https://www.youtube.com/watch?v=yb_1wbiPz9g

2018. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: Jó lenne beszerezni egy szerviz kézikönyvet az autóhoz, mert nem egyértelmű, hogy hogyan kell majd feltöltéskor a mennyiséget mérni. Apám kocsiján például üzemmeleg, járó motor mellett kellett, miután az összes sebességbe (D,S,R,N,P) beraktuk pár másodpercig. Álló motornál jóval többet mutatott a nívópálca, mint a valós érték.
2018. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3. Azért, mert nem olyan bonyolult motorral rendelkezik ez az autó, minden mást eddig meg tudtam csinálni magamnak rajta és belefér az életembe, hogy hasznos dolgokat tanuljak (23). + nem kell kifizetnem a munkaköltséget.

4. Erről nem találtam eddig infót, úgyhogy köszi, ez hasznos volt ment a pacsi! Azért ki fogok borulni ha ebben is nagy sárga betűkkel írja a nívópálcán, hogy transmission és eddig fel se tűnt... 😃😃😃

5. Tegnap már megtaláltam a neten a magyar nyelvű könyv nevét, meg is fogom rendelni. És köszi a tippet, ha megoldódik a kérdés oda fogok fogyelni erre is! Pacsi!

2018. ápr. 25. 12:04
 8/10 A kérdező kommentje:
6. Igen én is megtaláltam ezt a videót, a probléma még mindig az, hogy a videóban is látszódó feltöltőnyílás egyszerűen nincs ott.
2018. ápr. 25. 12:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég gyakori az, hogy a váltóba a nívópálca nyílása egyben az olajbeöntő nyilás is, nincs rajta plusz egy luk... ergo, ha kerested, és nem találtad, akkor nincs is.
2018. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:
Az enyémben nívópálca nincs, hanem az oldalán egy feltöltőnyílás és addig kell tölteni amíg lehet. Viszont ajánlják hozzáértők hogy kicsit billentsünk a kocsin és többet rakjunk bele egy picit, ezért is érdemes a fórumokon érdeklődni
2018. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!