Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen golf 4, motorprobléma?

Volkswagen golf 4, motorprobléma?

Figyelt kérdés
Szóval elkazdett rángatni szaggatni durrogni a motorja. Elvittem szerelőhöz. Kicserélte a gyertyákat, gyujtókábeleket. Gyujtáselosztót meg még pár dolgot. Majd jó volt. Aztán most elkezdte azt csinálni hogy váltás után gondolkodik. Felteszem kettesbe adom neki a gázt és semmi. Vára vár. Aztán egyszsr csak nagy lassan elkezd gyorsulni. ki lett olvasva a hiba. Főtengely jeladó problémát írt ki. Ki lett cserélve, plusz meg egy két kábel. Nem javult. Sőt egyre rosszabb. Most már ingadozik az alapjárat. Szar a hangja, és néha felpörög 1800-ra magától, közben durrog, köpköd. Beindítás után az első gázadésra nem igazán akar reagálni. Párszor adni kell neki gázt elindulás előtt. Majd nehézkes az elindulás vele így is. Most már nem csak váltásnál gondolkodik hanem menet közben is ha odalépek neki akkor megtorpan, nem egyenletes a hangja. Továbbra is feldobálja a főtengely jeladó hibát.
2018. ápr. 25. 17:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy benzines 1.6-os 1997-es.
2018. ápr. 25. 18:47
 2/2 anonim válasza:
Szia! Gyújtáselosztót biztosan nem cseréltek, mert nincs benne. Gyújtótrafója van. Ezért van benne főtengely szenzor is. :) Ezeknek tudtommal már elektronikusan vezérelt fojtószelep-vezérlése (e-gázos) van. Régebben egy Borán (ezek ugyanazok az autók, ha jól tudom) hasonló jelenséget a fojtószelep alapbeállítás (vagy alapbetanítás) computeres művelet szűntette meg. Talán az ötödik szerelő volt, aki ezzel kezdte. Egyből jó lett. Nekem is kicseréltek mindent, amire 'gondoltak'... Nem biztos, hogy ez a baja a Tiédnek is, de nem drága művelet, szerintem érdemes lenne elvégezni. Remélem a kommentem segítő jellegű lesz.
2018. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!