Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Logan 1. 0 arctic?

Dacia Logan 1. 0 arctic?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Dacia Logan 1.0 arctic autót.

Olvasgattam az autó után az interneten és nagyon 50-50% a vélemények aránya(ebbe benne vannak akik csak teszt körre ültek benne). Elsősorban olyanok véleményét kérném AKI VETT ILYEN AUTÓT! Meg van vele elégedve?

Nem versenyautót szeretnék venni munkábajárásra szeretném napi ~70 KM ebből 30 KM autópálya. Meg 1 évben 1-2 hosszabb táv kirándulni.

(számít az ár is igen)



2018. ápr. 26. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy újan vagy használtan vennéd. Egyébként ennek az árából inkább vennék egy normálisabb, de 2-3 évvel "öregebb" autót, még akkor is, ha lenne benne 80 ezer kilométer.
2018. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Újonnan venném az autót. Használtam 1000% hogy már nem akarok autót 2 autót vettem használtam mindkétszer belenyúltam. ( az eladók hirtelen eltűntek.. 2 hónapon belül ráköltöttem az autokra a gatyámat is mindkétszer mindegy magán probléma.)

Tetszik a Dacia nagyon és az igényeimhez a Logant kaptam mint ajánlatot. Mindenféleképpen '0kilóméteres' autót akarok nem túl drágán(tudom tudom..nem kell rá írni semmit) . Mint írtam is a logan re lennék kíváncsi, hogy kinek mi a tapasztalata vele akinek van.

2018. ápr. 26. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Oké,hogy nem versenyautót szeretnél....de ennél kicsit erősebb jobb döntés lenne
2018. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó, én nem szólok bele. Nem mindegy nyilván, hogy honnan veszed az autót, ezt meg kell tanulni. Illetve átnézetni egy normális szervizben 10-15 ezerért, és a Daciánál olcsóbban lenne egy sokkal jobb, kényelmesebb, erősebb, nagyobb, akármilyenebb autód, amit szeretnél.

De nem akarlak rábeszélni. A Daciával nekem az lenne a bajom, hogy elköltesz nem kevés pénzt egy olyan autóra, ami már új korában is fapados (a klímát most már ne számítsuk luxusnak, 10-15 éves autókat sem lehet eladni klíma nélkül már), és a minimumot nyújtja, holott gondolom nem 2-3 évre vennéd, hogy amint lejár róla a garancia (az egyetlen komoly érv az új autó mellett) kihozd az újat megint a szalonból.

Mondanám még, de értem, hogy újat szeretnél, úgyhogy remélem, jön majd Logan tulaj, aki elmeséli a tapasztalatait. Addig is nézd meg ezt, hátha segít: [link]

Gondolom a Totalcaron már olvasgattad a Népítélet rovatot.

2018. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Inkább ezt mint egy 2-3 éves használtat bármilyet.

Hiába , azt valamiért eladják, meg akarnak szabadulni tőle.

Ezzel jó darabig nem lesz bajod, ha elfogadod olyannak amilyen.

Nyilván nem egy 12 millás autó lesz sosem, de itthonra, munkába , bevásárolni, bárhová elugrani tökéletes.

2018. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondod hogy a használtra jól ráb@$ztál. A szipi szuper dácsia roncsra is rá fogsz, vajon miért kerül annyiba, amennyi?


Inkább vegyél egy pár éves Octavia-t, sokkal jobb, akár kereskedésből.

2018. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fura felfogás, hogy valaki azért ad el használt autót, mert annak valami baja van. De ha tényleg olyan misztikus dolognak tartaná ezt bárki, el lehet vinni az autót állapotfelmérésre, egyébként érdemes is. Új autót akkor vennék, ha olyan kategória lenne pénzügyileg nekem, mint mondjuk most egy új cipő. Ha annyi pénzem lenne, hogy hitelre tudjam megvenni a kínálat legalját, soha nem vennék új autót. Én most is egy 9 éves használt autót vettem, és épp a napokban irigykedett rá egy ismerősöm, akinek meg egy 3 hónapos új Swiftje van. Megjegyezte, hogy milyen szép, meg hogy neki sose lesz ilyen. Aztán mikor én is megjegyeztem erre, hát a te autód pedig drágább volt egy kicsit, arra már nem tudott mit mondani.

Nem adnék továbbra sem vásárlási tanácsokat, ha eldöntötted, hogy neked az új kell. Viszont ha van lehetőséget, ülj bele ismerőseid autóiba, kérd el egy körre, vagy csak vitesd magad utasként. Bármilyen 1-10 éves autóba. Figyeld, hogy kényelmes-e az ülés, milyenek a hangok, mekkora a válltér, milyen a klíma, nézd meg a részletmegoldásokat. Aztán ugyanezeket nézd meg a Daciában is. Ha ezek után még mindig a Dacia kellene egyértelműen, akkor meg keress egy bemutató autót, amiben lehet, hogy van 5000 kilométer, de százezreket spórolhatsz rajta.

2018. máj. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én is most veszek ilyen típust! Nekem tetszik, kipróbáltam az 1.0 sce motorral, nem mondanám, hogy fájdalmasan gyenge. El lehet vele járkálni.

Ha megnézed az utcán a 10 éves Loganok rohadás nélkül szaladgálnak és nem a roncstelepen állnak. A mostani modell is már 6 éve piacon van, előjöttek a hibák, ha voltak, amit a modellfrissítésben javítottak. Ráadásul neked erre lesz 6 év rozsda, és 3 év rendes garanciád amit kitolhatsz 5-re. A puritánsággal kell kibékülnöd, amúgy bent van minden ami egy drágább másik alapban. Egy alap Ford Focus vagy Golf se jobban felszerelt, csak 2-3 millával drágább, meg hát

Ésszerűen döntesz ne hallgass másra.


Használtra 0 a garancia. Akik azt mondják, hogy vegyél használtat, azokból csak a presztízs szól. A szonobizmus.

Veszik a sok behozott Audi, BMW, VW-eket a fiatalok, aztán nyomorban tartja őket, mert drága a fenntartása, nem jutnak egyről a kettőre. Jön egy javítás 100ezer, de a kötelező szeríz is drága, csak akkor jönnek rá mikor mutatják a számlát. Mert ugye nem a szomszéd doktornő 3 éves Audi A6-osát árulják 28ezer km-el, hanem a kiherélt németét 200e km-el. Ha valós...

2018. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A véleményemben nem azokra a használtautósokra gondolok akik vesznek egy Suzuki Ignist vagy más ésszerű autót, hanem a presztizsmajmokra.
2018. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ènis Daciat akarnèk vásárolni a közeljövőben, szerintem ha valaki hosszútávon szeretne autót magának vagy sokat közlekedik vele a megbízhatóságon van a hangsúly. Az előző munkahelyemnek köszönhetően rengeteg fajta autóban ültem/vezettem.. Baromi kènyelmesek a prèmium kategoriás autók új Bmw, Merci, Infiniti stb.. Imádtam a Pick up okat Hilux, Ranger Navara stb.. De nem vennèm meg egyiketsem.. Mert hogy kènyelmesek?! Az tuti!! De nem èrnek annyit amennyit kèrnek èrte! Ez csak egy autó veddmeg használd aztán adtovább vagy hajtsd ameddig tudod. Èn szemèly szerint nem vagyok egy túlnagy igènyű ember, de az èn vèlemènyem hogy egy új Dacia Dusterrel ugyan úgy lehet utazni mint egy X5 ös Bmw vel, ez a hasonlat kb èg ès föld DE! ugyanúgy cèlba èr a dusterrelelis az ember csak közben az embernek nem nyalogatják a tökèt alulrol az extrák!! Ha szervizelned kell az autót jelentős árkülömbsègekvannak, persze a dácsiátse fogják ingyen megszerelni! Èn azt mondom ha gazdagvagy, vegyèl prèmium autót.., ha átlag embervagy vegyèl egy daciat ès ha nincsenek pofátlanul nagyigènyeid vagy nem vagy telhetetlen hiddel hogy örülni fogsz annak a kisautónak is.
2018. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!