Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlott Ford szerviz? -...

Ajánlott Ford szerviz? - magas fogyasztás problémára

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szervizt keresek

Kérlek, lehetőleg saját jó tapasztalatból javasoljatok egy megbízható, ügyes szakemberekkel dolgozó Ford szervizt Budapesten vagy környékén, ahol nektek már tettek rendbe magas fogyasztású Focus-t.



Kicsit bővebben

Egy megkímélt 1.6-os benzines II-es Focus-ról van szó


Többségében városi, dugókat is tartalmazó használattal 10,8 liter az átlagfogyasztás 160km megtétele után.

Sajnos nem a computer hibázott, tankolás után számolva is ez az eredmény jött ki pedig úgy kezelem, mintha bejáratós lenne.

Nem váltok túl hamar, nem pörgetem túl, (sem hidegen, sem később nem taposom), motorfékkel fékezek, ahol lehet, ÉS! hosszabb pirosaknál manuális start-stop rendszert imitálok :-) Eddig még klímát sem használtam.


Bele sem merek gondolni, hogy mi lenne, ha kicsit sportosan vezetném!

Egy biztos, ez nem elfogadható! Mások fogyasztási adatai alapján sem. Előzőleg egy G Astrám volt, amivel dinamikusan autózva is kijöttem 8 literből ugyanezeken az útvonalakon. (Autópályán pedig 115km/h-val 6,5l-t evett)


Segítségeteket előre is köszönöm!



2018. ápr. 26. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez ennyit eszik. Főleg mint írtad, városban, nagy dugókban meg simán elképzelhető. Ez egy nagy szívó benzinmotor.
2018. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dugóban ez teljesen normális fogyasztás.

Menj ki országútra/autópályára és nézd meg, hogy ott normális-e a fogyasztás. Ha igen, akkor marad a beletörődés vagy a BKV :)

2018. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na ne már! Akkor egy Seat Altea ugyancsak 1.6 benzines motorral miért tud 7.6-ot fogyasztani, és az Astrával ugyanazon az úton miért voltam 8l alatt, és egyéb focus-os miért számolnak be tök normális 8 körüli fogyasztásról?

Egy 250 lovas 2.5 literes sport gép ehet 12 litert de egy modern nyamvadt 1.6-os?!!

2018. ápr. 26. 22:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Dugóban mindegyik sokat eszik nem tudom mit nem lehet ezen megérteni.
2018. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dugóban simán lehet 10 liter a fogyasztás az 1.6-osnak, pont az emlegetett Seat Altea is 10 liter körül fogyaszt dugóban városban (télen meg dugó nélkül is ennyit), 7,6-ot esetleg országúton 80-90 körül stabil tempónál tud, nem városban araszolva.

Eddigi 1.6 benzines autóimnál mindig 8-8,5 körül jött ki a vegyes fogyasztás, a fókánál is be fog állni ennyire, ha nem városban araszolás lesz.

2018. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyébként elsó vagyok:


8 feletti átlagom van nekem is első generációs 100 lovas 1.6 benzines fókusszal. De én pályázok is vele.

2018. ápr. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor még egy kicsit türelemmel leszek és figyelem, hogy hogyan viselkedik.

Nagyon remélem, hogy hosszabb távon mérve javulni fog az átlag.


Ha meg mégsem, akkor bízom benne, hogy csak van valami számítógépes finombeállítás, amivel van esély csökkenteni rajta. Vagy pl. gyertyacsere.

2018. ápr. 27. 08:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Na most milyen a fogyasztása ? Én is tervezek ilyen autó vásárlást , ugyanilyen motorral.
2018. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azóta már volt 6 literhez közelítő országúti fogyasztás és autópályás 7,17 l (115km/h) de hosszabb szakaszon a jövő héten fogok menni. Majd megírom, hogy mennyi lett.


Az már most is kijelenthető, hogy (bár többet eszik, mint egy G Astra, de) a nem városi fogyasztással nincs gond, és úgy tűnik, hogy a fedélzeti számítógép (nálam) felfelé csal.


Hosszabb, csak városi szakasz sem volt még, hogy pontos számot mondhassak, de megfelelően dugós belvárosi szakaszokon szerintem 10 liter is lehet. Erről egy darabig még nem tudok nyilatkozni. (A Computer ilyenkor horror átlagfogyasztásokat is képes mutatni: 12,3)

2018. jún. 22. 12:37
 10/11 A kérdező kommentje:

Friss adatok:


Autópályán 130km/h, +tempomat, -légkondi: 7,6.

Pálya és országút vegyesen 6,7.

Ezek a számok elég rendben vannak, a városban még nem volt egy full városi időszak, és most egy darabig nem is lesz, mert a szünidő alatt jóval kevesebb a dugó.


Akit érdekel, bővebben ezen a fórumon lehet értekezni a témáról: [link]

2018. jún. 29. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!