Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor olcsóbb a nyárigumi?

Mikor olcsóbb a nyárigumi?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni a nyári szettemet amit jelenleg használok. Arra gondoltam, hogy a nyár közepén már úgy sem vesznek olyan sokan nyárigumit, hiszen akkorra már rég le kellett volna cserélni, így lehet, hogy olcsóbb lenne, ha várnék vele egy bő hónapot. Lehet ebben valami?

2018. ápr. 29. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kis szerencsével... egyébként mindig az ellenkező évszakban éri meg venni a gumit, tehát nyárit télen és télit nyáron, mivel akkor senkinek nincs rá szüksége, ezért az árát is lejjebb engedik, viszont olyan nagy megingásra nem kell számítani. Néhány ezer forintos eltérést lehet tapasztalni, ugyanis függetlenül az évszaktól a guminak ugyanúgy van egy fix ára, csak a kereskedő szórakozik engedményekkel.
2018. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindig a szezonban a legolcsóbb, nézz meg egy oldalt egy adott gumival kapcsolatban hogy melyik hónapban hogyan alakul az ára.
2018. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az áruházak ajánlatait, és eldönteni milyen minőségű gumit szeretnél, s azok milyen áron vannak.

Kifutó szériás gumikat leakcióznak akár szezon közben is, de az sem biztos, hogy érdemes leárazott gumit venni, ha az nem valóban kimagaslóan jó minőség... dömping van, lehet miből válogatni

2018. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézzed meg árukeresőn a gumit, amit szeretnél, a termékleírás alján van egy grafikon az áringadozással. Az előző évi mozgás valószínűleg idén is igaz lesz.
2018. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
arukereso.hu
2018. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Jópárszor bebizonyosodott már, hogy minél nagyobb a piaci verseny, annál olcsóbb egy termék. Nyár közepén, mint te is írod, nem vesz senki már gumit, nem kell versenyezni, és/vagy 1-1 kieső vevő nem jelent problémát. Szóval szezonban szinte biztosan kedvezőbbek az árak. Azaz kb mostanában, de már talán el is késtél.
2018. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel sem olcsóbb a nyárigumi máskor sem, ahogy nézegettem az árakat, de lehet én tévedek.
2018. ápr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor a DOT-szám már csúnyán régi rajta.
2018. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is erre gondoltam. Én télit szeretnék venni. Gondoltam, hogy majd tavasszal/nyáron olcsóbb lesz, mert a kutya sem veszi. Ezzel szemben egy forint árcsökkenést nem tapasztalok.

Ellenben ha megnézzük visszamenőleg az árgrafikonokat, az látszik, hogy a szezonban, ősszel, mikor sokan vennének, inkább vannak akciók, hogy az adott kereskedő magához csalogassa a kuncsaftokat.

2018. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És még azt is érdemes belekalkulálni, hogy sok gumisnál, ha nála veszed a gumit, akkor ingyen felszerelik és kicentrírozzák (jól írtam?).
2018. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!