Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorom álló helyzetben 3-ból...

Motorom álló helyzetben 3-ból 2-be nem veszi a fokozatot, mik okozhatják?

Figyelt kérdés
Menet közben minden nagyon simán működik, úgy ahogy kell. Üres is határozott, könnyen megvan, viszont ha mondjuk hirtelen megállok és harmadikban vagy nagyobb fokozatban voltam, akkor nem tudom lekapcsolni egyesbe, mert háromból kettőbe nem veszi be, felfelé tudok kapcsolni. A jó hír, hogy harmadikban is elég könnyen el tudok indulni és menet közben pedig minden rendben. Az alany egy 2001-es Yamaha XJ600S, mindig Motul 10W40 vagy 10W50 motorolajat kap és minden karbantartást betartok, 64.000km van a blokkban. Ezen kívül gyönyörűen üzemel. Köszi a segítséget. Üdv.

2018. máj. 1. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a motorok szekvenciális váltójának a hátránya. Nekem az új honda cb500x-emen is előfordult ez. Ha így jártál, akkor próbálj kuplunggal picit előre gurulni és közben leváltani.
2018. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne motor olajat tegyél bele, hanem hajtómű olajat.
2018. máj. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez egy lég-olajhűtéses motor. A motorolaj keni a váltót is és végzi a hűtést, nincs külön váltóolajozás, mint a vízhűtéseseknél. Első, köszi.
2018. máj. 2. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!