Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motorelrendezés szerint...

Melyik motorelrendezés szerinted a legjobb?

Figyelt kérdés

Sor 1-2-3-4-5-6, v akárhány, boxer 2-4-6, wankel...

stb


2018. máj. 1. 20:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nyilván a boxer 6, wankel utána, viszont sor 4 is elég jó paraméterekkel rendelkezik.
2018. máj. 1. 20:55
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Wankel az egyik legrosszabb. Boxer és sor 4 ami közúton szerintem a legjobb.
2018. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az amerikai V8-nak nincs párja. Gyönyörű hang, alacsony fordulat, nagyon tartós, egyedüli hátránya a fogyasztás.
2018. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Wankelt karban kéne tartani, örök élet akkor...


Boxerért meg vagyok veszve, sor4 meg kb azért mert erre tellett...

2018. máj. 1. 21:19
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Alapvetően Wankel-t mondanám, a teljesítmény-térfogat arány miatt (annak a legjobb). Tartósságot, üzemeltetési költséget figyelembe véve valami alap 4 hengeres mondanék.
2018. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, hát minden motor nagyon jó, ha időnként felújítják. :) Én sor6 és V8 párti vagyok, de szinte mindegy, csak négy hengernél több legyen. Amúgy jó a sor4, csak nehéz belőle jó hangot varázsolni, meg azért nem jár olyan finoman, mint egy hat hengeres motor.
2018. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mi szerint a legjobb, mi a legfőbb kritérium? :D


Látod, a wankel pl teljesítmény/térfogat arányban a legjobb, azt mégsem jött be.


Fenntartásban valszeg a sor4 a legolcsóbb.


Finom járásban valamelyik V, mondjuk V8 vagy V12.


Ha fontos az alacsony súlypont akkor Wankel vagy boxer.


Ha mocskosul menő vagy akkor úgy is két darab Pratt & Whitney F119-van a járgányodban :D

2018. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6.: nem tudom pontosan mit kell cserélni, de egy mérnök ismerős mondta ezt a wankeles segfájást, hogy "fillérekból" 100ezer alatti km számnál el kell végezni és örök élet...
2018. máj. 1. 22:16
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

" hogy "fillérekból" 100ezer alatti km számnál el kell végezni és örök élet..."


Az örök élet az relatív. Olyan Renesist még senki nem látott, ami elment volna 150 000km-t. 100 000-renként beletolni pár százezret az meg elég érdekes móka. Szerintem annyival nem tud többet egy feltöltött soros vagy V motorhoz képest, hogy megérje vele bajlódni ( főleg, hogy elérhető árban csak 1 wankeles típus van a piacon), bár ahány ház annyi szokás.

2018. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sor 6 és V12.


Wankelnél meg szerintem kár a hengerürtartalmat így nézni, mivel oké megadnak x köbcentit, csakhogy épp egy fordulat alatt 3 akkora kamrában megy végbe munkaütem...

2018. máj. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!