Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jobbra hátra tolatok be...

Ha jobbra hátra tolatok be két autó közé (vizsgán) és a jobb kézre lévő autóhoz túl közel megyek ferde lesz. Úgy tudom korrigálni hogy előre megyek közbe balra tekerem a kormányt majd egyenesbe a kormány és visszatolatok? Így jó lesz?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 15:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha így jó mennyire tekerem balra, hány kört?
2018. máj. 5. 15:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó.


Balra egy kicsit, utána jobbra és végül egyenesbe állítod a kormányt, úgy hogy a másik autóval párhuzamosan álljon az autód.

Ekkor rükverc és egyenes kormánnyal betolatsz.

2018. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hamar akar egy kort is kell, jobb ha veszel meg orakat.
2018. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem. Túl közel mész hozzá. Idáig tiszta. Ferde lesz. Még ez is. De a kettő között milyen oki összefüggés van?


Haladsz előre, normál tempóban. Amikor szól az oktató, hogy keress egy parkolóhelyet, akkor lassítasz kissé, s figyeled, hova tudnál beállni. Ha már megvan, akkor jobb index, tovább lassítasz, de még mindig egyenesen haladsz. Nem ferdén!

Lassan gurul addig, hogy a hátsó ülések vonala egybe essen annak az autónak a végével, ami mögé be akarsz állni. Még mindig párhuzamosan áll vele.


Na most jön a ferdülés. Ha úgy állsz meg, ahogyan írtam, akkor ezzel a kocsival már égvilágon semmi dolgod. Fizika képtelenség nekimenni.

Ekkor figyeled a bal tükröt. Lassan tolatva forgatod a kormányt jobbra. Lassan csinálod, s figyeled, mikor bukkan elő a járda széle az előtt a kocsi előtt, ami elé be akarsz állni.

Ekkor egyenesbe szeded a kormányt, s folytatod a tolatás. Támpont itt nincs, érzéssel kell tenni. Picit ki szabad nyitni az ajtó, s figyelni hátra (mondtam, első kocsi már tök érdektelen).

Ha már úgy érzed, a kocsid bal hátsó része kb. egybe esik a másik autó bal elejével, akkor balra forgatva a kormányt egyenesbe fordítod a kocsit. És kész.

Padkának NE MENJ NEKI!. Inkább utólag korrigálj, ha na kilóg kicsit a kocsi. Azért nem jár bukás.

2018. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Te párhuzamos parkolásról beszélsz, a kérdező meg szerintem merőlegesre gondolt.


Bár a fene tudja, elég félreérthetően fogalmazott.

2018. máj. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, merőlegesről beszélek. A párhuzamossal semmi bajom, ami elméletileg nehezebb.
2018. máj. 5. 16:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Akkor most megtanítottam neki ezt is. :-)


Ha igazad van, akkor viszont a második válasz a jó.


Kérdező! Bármelyik parkolási módról is kérdezel az fontos tudnod, hogy korrigálni szabad, a kezdőponthoz visszamenni nem.


Ha túlságosan kitekerted a kormányt jobbra, akkor menet közben is tudnál visszavenni, de ha már ferde, akkor javíthatod úgy is, hogy egyenesbe szeded a kormányt, előre gurulsz, s picit balra kormányozva tolatsz, s amikor már párhuzamos, akkor a kormányt is egyenesbe teszed.

2018. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!