Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Voltak valakinek hasonló...

Voltak valakinek hasonló félelmei vezetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Világ életemben egy misztikus dolognak tartottam a vezetést, el is voltam tömegközlekedéssel, de inkább gyalog jártam.

Viszont már van két gyerekem, mellettük sokszor érzem, hogy nagyon jól jönne egy autó, főleg jövőre a nagy iskolába, a kicsi oviba jár majd én meg dolgozni 3 különböző helyre napi 2x :S

De annyira félek! Autóban is kb 5x ültem életem során nemhogy én vezessek! Azt sem tudom hol gyakorolhatnék, mehetek egyáltalán úgy vezetni tanulni, hogy még sosem ültem kormány mögött?

Aztán... Emlékeim szerint annyi gomb, váltó miegymás van egy autóban, félek hogy meg sem tudnám tanulni mi mire való vagy hirtelen nem tudnám hova nyúljak.

Aztán az utakon! Egy nagy éles kanyarban mi van, ha nem tudnék olyan szép szabályos ívet megtenni , mint mások, egyszerűen nem tudom elképzelni mások hogyan tudják így bevenni a kanyarokat! (Na és akkor a buszokról még nem is beszéltem :D)

Szerintetek ilyen félelmekkel érdemes belevágni vagy én ezt már felejtsem is el örökre?

Pedig annyian vezetnek , akik a 8 általánost is alig tudták elvégezni, annyira bonyolult nem lehet!

Férjem is haonló félelmek miatt nem vezet, az ő családjában sem vezetett senki, emiatt látjuk mi ezt ilyen félelmetesnek?


2018. máj. 5. 17:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
passzolom, én 11 éve tettem le a jogsit, akkor még nem volt ilyen divat az automata autó!
2018. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10:

"Ez esetben természetesen majd csak automata váltós autót vezethet, de a célnak tökéletesen megfelel." - #7

2018. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Húgomnak pl a család tudta nélkül lett jogsija, amikor elment itthonról azt gondoltuk hogy találkozik épp valakivel, de vezetésre ment. Egyik nap már korán elindult, és olyan délelőtt ért haza, mondta hogy meglett a jogsi, mi meg értetlenkedve néztünk rá. Anno ha kocsival kellett valahova menni, mindig rosszul volt stb


Lényeg a lényeg, hogy azon a napon hozhatta el a kocsit amikor a kártyáját kapta postán, szóval egy napot nem hagyott ki a vezetés nélkül. Így a gyakorlata is megmaradt, bár nem 15 milliós űrhajó felszereltségű kocsija van, de halandó embernek kezdőként bőven elég.

2018. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Biciklizni sem tudok/merek. Gyerekkoromban próbáltam, de sokszor borultam, de az autónak 4 kereke van, ilyen téren biztonságosabb :D

Amitől jobban tartok és eddig nem gondoltam bele, amiket írt a 4-es, nem elég az utat, táblákat figyelni, még a tükröket is nézni kell stb. Azt hiszem én nem tudnék ennyi mindenre figyelni, meg reagálni gyorsan. Főleg úgy hogy a gyerekek hátul csacsognak...

Akkot inkább marad a költözés :(

Jajj annyira utálom, hogy ilyen béna vagyok!

Köszönöm mindenkinek a választ,

2018. máj. 6. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!