Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül parkolóból való...

Véletlenül parkolóból való kiállás során nekimentem egy kocsinak farral, lett egy kis repedés a lökhárítóján a másiknak. Kifizessem a kárt vagy bukjak bonus fokozatot? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A biztosítótól jött levélben azt írják ha kifizetem a kb 100ezres javíttatást (amit kicsit soknak érzek dehát ez van) marad a bonus fokozatom. (most 50et fizetek évente kgfb-re, bonus 4-ből esnék vissza bonus 2be, 3 évre ha jól tudom) szóval szerintetek inkább megéri egybe fizet, vagy bukjam a bonust? melyik érheti meg jobban?

2018. máj. 9. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy közvetlenül a tulajnak mennyit kéne adnod.

Kérd meg hogy hozzon árajánlatot (olyat hoz nyilván amilyet akar) és ha tényleg 100000 körül van a javítás, akkor ajánld neki hogy forduljon a biztosítódhoz. Ha 10-20000 is elég lenne neki (számla nélkül persze) akkor azt add oda neki. Kettőt léptetnek vissza bónuszban, ez igaz, de nem kell 3 évig várni, "csupán" egy teljes balesetmentes biztosítási évet. Ami annyit jelent hogy legrosszabb esetben 2 évig nem lépsz előre bónuszban, legjobb esetben pedig kb 1 évig dekkolsz majd ott ahová visszalöktek. Mérlegelj hogy neked mi a jobb! Nem kell fizetési felszólításnak tekinteni sőt elfogadni a biztosító "ajánlatát", miszerint ha fizetsz nekik akkor nem változik semmi. Ők minél gyorsabban szeretnének hozzájutni a kifizetett pénzükhöz, de ez neked nem feltétlenül előnyös dolog.

2018. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Sajnos ott akkor éppen nem jutott ez eszembe h egyszerűbb lenne ledumálni a másik autóssal a dolgot és zsebbe kifizetni (igazából még sose volt balesetem, fogalmam nem volt mi változik a biztosításommal) A kárt már bejelentette, szóval utólag nem nagyon tudok vele egyezkedni. A 100ezret ki tudnám fizetni (természetesen tudom h a biztosító "ajánlata" nem kötelező érvényű), a kérdés csak az h vajon 2 fokozat visszalépés mekkora összeget dob a kgfb-men..
2018. máj. 9. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:

"a kérdés csak az h vajon 2 fokozat visszalépés mekkora összeget dob a kgfb-men.."


Számold ki egy netes kalkulátorral, vagy ha nem megy, akkor személyesen egy biztosítási alkusszal!

2018. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne fizesd ki! Ugye neked most egyben kéne kicsapnod az asztalra 100-at. Ennél az is jobb ha megemelkedik valamelyest a biztosításod (kb +20-30% a mostanihoz képest)
2018. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A biztosító már fizetett a vétlennek.

Ne fizesd ki!

Bónusz fokozatot nem buksz, de a kártörténetedben benne lesz a károkozás.

Baleset mentességi bónuszt mindenképp bukod, ha biztosítót váltasz, viszed magaddal!

2018. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy 7 évig fogod ezt fizetni de így jártál. Én nem fizetnem ki, feltehetőleg jobban jársz ha kifizeted mint 7 év plusz fizetgetessel de nehéz kiszámolni.
2018. máj. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg nálad van a pénz addig te rendelkezel vele. Be is fektetheted, (vagy vehetsz másik mosógépet ha elromlik a régi) annak a kamatából (mondjuk így) kifizeted a megemelkedő biztosítást. Ne fizess ki ekkora összeget egyben! Pár ezer Fortint esetében nem kérdés, hogy fizetni érdemes, de ez azért már látható összeg, ha pl egy havi fizetéshez viszonyítjuk.
2018. máj. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!