Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót válasszam?

Melyik autót válasszam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Autó vásárlás előtt állok. Kizárólag 3 autó jöhet szóba: Škoda Fabia III Montecarlo, Suzuki Swift, Honda Civic Type R GT. Természetesen tisztában vagyok az árakkal, én inkább arra lennék kíváncsi, hogy melyik mennyire megbízható nagyon hosszútávon. Fontosak az extrák is számomra. Fogyasztás nem érdekel annyira. 2018-as modellekből választanék. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 10. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A Honda, hogy jon a kepbe? Nem egy kategoria a tobbivel. Messze jobb a masik kettonel.
2018. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszú távra biztosan nem vennék ilyen kisautókat. Talán még a Honda, de ha most veszel egy új autót, miért tartanád meg 10-15 évig? Bár nem tudom, mit jelent a nagyon "hosszú táv" évben és kilométerben.

Azon kívül értem a típusokat, de ha a megbízhatóság a fő szempont, akkor jó lenne, ha konkrét motortípusokat is mondanál, hogy miben gondolkodsz. A Type R GT mondjuk adott.

Ha sorrendet kellene állítani általánosságban, akkor:

1. Honda

2. Skoda

3. Suzuki

És azzal, hogy a Suzukit harmadik helyre tettem, nem azt jelenti, hogy rossz autó lenne. Viszont hogy hosszú távra nem vennék Fabia meg Swift jellegű minimálautót, az tuti.

2018. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért akarok egy autót hosszú évekig használni (10-15), mert nem szeretnék jó ideig autóra költeni. Mármint vásárolni újat. Csak tankolni, és a kötelező cserék, pl. olaj. Benzines motorban gondolkodom. Legyen benne erő. Kisautót miért nem vennél? Nekem is a Honda a legbejövősebb, de miért jobb sokkal a másik kettőnél? Részletes indok kéne. Nem kis döntés ez nekem most.
2018. máj. 10. 10:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondok egy egyszerut. Ulj be. Ezt fogod latni 10 evig. Mar az anyagok minosege segit donteni. Eg es fold a Skoda, Suzuki es a Honda. Raadasul a Honda ma is a legmegbizhatobb autok egyike. A Suzukit viszont joval olcsobban javittatod, ha megis elromlik.
2018. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolkozz, hogy szívesen ülnél most egy tizenéves Suzukiban vagy Skodában? Mert az autód egy évig lesz új autó, utána öregszik, kopik, veszít az értékéből. A Suzuki meg a Skoda kisautók, az ezzel járó összes dologgal (kicsi, kevésbé kényelmes ülések, kis hely, egyszerűbb anyagok, butább médiarendszer, stb). Manapság egy autó, mire elér az életciklusa végére (általában 6 év) elavult lesz. Te meg három modellcikluson át használnál egyetlen autót. Megértem, hogy azt hiszed, hogy az új autó majd nem romlik el. Pedig el fog. De nem is az a lényeg, hogy elköltesz-e egy új kuplungra 200 ezret, hanem hogy az első évben buksz 800 ezret az értékvesztésen. Sőt, mondok valamit: 300 ezret azzal buksz, hogy beülsz az autóba és kigurulsz a kereskedés kapuján.

Ha kevés gondot szeretnél, kis bukással, akkor a helyedben vennék egy 3 éves autót, amit 3-4 év után lecserélnék egy újabb 3 évesre. Kevesebbet buknál, és 15 évre vetítve átlagban fiatalabb és jobb autóval járhatnál, mint ha most veszel 15 évre bármit.

Gondolom első, vagy első komolyabb autód lenne, akkor szoktak így gondolkodni a vevők. Nagy dolog, én értem de csak abba gondolj bele, hogy te hol leszel, mit csinálsz majd 15 év múlva? Lehet, hogy külföldre költözöl, vagy családod lesz, és akkor elég hamar kicsinek bizonyul majd például a Suzuki. Szerintem ne 15, hanem inkább 5 éves intervallumokban gondolkozz autókkal kapcsolatban.

2018. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, első komolyabb autóm lenne, és hallottam arról sokat, hogy hogyan veszít az autó az értékéből. Vennék is mondjuk Honda Civicet 3 évesen akár, csak nem tudni sosem biztosra, hogy hogyan használták. Persze ezt meg lehet nagyjából állapítani, de a másik bibi, hogy nem találok sehol sem használtan. Nézegettem a Honda oldalát, ahol ráadásul én magamnak össze tudom állítani az autót különböző extrákkal. Škoda Fabia III van mos nekem, fapadosan. Eléggé érdekes megoldásai vannak a škodának motor téren, így a szerelőmnek meg is gyűlt vele a baja.
2018. máj. 10. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazad van. Nekem 8 évesnél fiatalabb autóm soha nem volt még. Én sem tudom, hogy hogyan használták előttem, de nekem soha nem volt komolyabb gondom egy autómmal sem. Mindig igyekeztem megbízható típust választani, és olyan autót keresni, aminek viszonylag ellenőrizhető volt az előélete. De emlékszem arra is, amikor 10-12 éve meg voltam győződve, hogy nekem új autó kell, és majd megtartom sokáig, és milyen jó lesz. Én új Suzukit akartam venni. Most nagyon örülök, hogy nem tettem, nem örülnék neki, ha most egy 10 éves Swifttel kéne járnom, akármilyen jó állapotban is lenne.

Az autóvásárlás olyan dolog, hogy itt nincs tökéletes megoldás. Ha újat veszel, az drága lesz, ha használtat, akkor meg... lehet mondani, hogy rizikós, de bele kell kalkulálni még 300-400 ezret a szervizelésre, rendbehozatalra. Ettől sokan megijednek, de egy új autót tényleg ennyit veszít az értékéből az első nap. Szóval semmi nincs ingyen.

Egyvalamit fogadtam meg az évek alatt: egy autóhoz sem fogok ragaszkodni, bármilyen jó, hiszen van sok másik. És ami fontosabb, csak viszonylag magas felszereltségű, és nem alapmotoros autót vennék.

2018. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az se jó, ha fullos felszereltségű?
2018. máj. 11. 10:53
 9/9 anonim ***** válasza:
vw golf/Audi !!!
2018. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!