Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy olajcsere...

Mennyibe kerül egy olajcsere és a légszűrőcsere egy átlagos 20 éves autón ha én viszem az olajat és a szűrőket?

Figyelt kérdés

2018. máj. 10. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
5000 körül. De az étterembe sem viszel alapanyagot, hogy készítsék el neked.
2018. máj. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért ne vihetne olajat,szűrőket??Azzal sem kell már szarakodni a szerelőnek.
2018. máj. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4-6000 a munkadij.


Én mindig magam viszem az olajat, szüröket.

2018. máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szerelők utálják, ha viszed az anyagot, mert ők azt 40-50% kedvezménnyel veszik és kiskeráron adják tovább a vevőnek (ergo azon is keresne). Pont ezért manapság, mikor hetes várólisták vannak a szervízekben csomó helyen így nem is vállalják.


Nekem amúgy 15 éves kocsimba 12e volt az olaj és a szűrő és 5e a munkadíj.

2018. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahova szoktam vinni az autómat, ott órabérben csinál mindent a szerelő (ha jól emlékszem 3 ezer/óra). Olaj és szűrőcseréért 14 ezret kért el a múltkor összesen, amiből csak maga az olaj 13 ezer lett volna ha én veszem meg.
2018. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szervize válogatja. Én egy nyugdíjas szakihoz járok, ahova én is viszem az olajat és szűrőket, sőt, a munkát is magam csinálom, ő csak a csápos emelőt meg a szerszámokat adja. Sosem mond konkrét árat, 2000 Ft-ot szoktam otthagyni, ez gyakorlatilag fél órás műhelybérlésnek számít.
2018. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3000-5000 Ft

Én is mindig viszek olajat, és szűrőket. Nincs ezzel probléma.

2018. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont múlt héten voltam olajcserén. Igaz az én autóm "csak" 13 éves. Vittem az olajat, olajszűrőt, gázolajszűrőt. (Pollenszűrőt, levegőszűrőt magam cserélem, mert két perc, nem bonyolult, könnyen hozzáférhező.)

Márkaszervizben 4300Ft-ot kértek. Abszolút nem sokallom. Nem én koszolom össze a kezem, a fáradt olajjal sem kell szaladgálnom + át van nézve alulról is az autó.

2018. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A helyi szervizben kivan írva a munkadíj hozott alkatrészekre és ottani alkatrészek beépítésére is. Olyan 20-25% eltérés van kb.
2018. máj. 11. 16:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahova én járok, ott nincs ilyen. Annak idején évekkel ezelőtt megkérdeztem, hogy hozhatom-e én az alkatrészt. Azt válaszolták, hogy semmi akadálya. Annyi csak, hogy a hozott alkatrészre ők nem tudnak garanciát vállalni. Ha gond van vele, ott kell reklamálni ahol vettem.

Szerintem ez így teljesen korrekt. És ugyan azzal az óradíjjal számolnak, nincs kétféle díjszabás. Olajcserére azt hiszem 0,4 órát számoltak fel.

2018. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!