Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hibája az autónak...

Mi lehet a hibája az autónak és ez mennyibe fájhat nekem?

Figyelt kérdés
2 napja megvettem az első autóm egy 98-as Rover 216si-t. Semmi probléma nem volt vele vásárláskor mikor kipróbáltuk, de a benzin az elég kevés volt benne. Tegnap le is robbantam, aztán ami volt nálam 2k azt bele is nyomtam gyorsan, de kb. 2 óra után újra kifogyott belőle az üzemanyag. A tünetek olyanok hogy nagyobb gázadásnál álló helyzetben lefullad, illetve a fordulatszám nem a gázadással párhuzamosan nő hanem egy picivel utána. De ha tankolok bele akkor megszűnnek ezek a problémák. Mi lehet a baja?

2018. máj. 11. 08:19
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

Puh... ez alapján elég sok minden lehetséges.

Elsőre elrakódott üzemanyagszűrőre vagy haldokló AC-pumpára tippelnék.

Az is lehet, hogy semmi baja, csak mivel üresre szivattad, levegős az üzemanyagrendszer.


2000 forintnyi üzemanyag 2 óra alatt elfogyva, 60 km/h átlagtempóval és mondjuk 350 forintos benzinnel, az olyan 4,8 literes fogyasztás 100 km-en, amire egy 216-os sosem volt képes, csoda, hogy addig jutottál vele.

:D

2018. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azért átnézetném az üzemanyagrendszert az AC pumpától kezdve a szűrői lehetőleg mindent. Lehet valahol el van tömődve a rendszer és ezért ilyen, de az sincs kizárva hogy semmi baja, csak valóban kevés üzemanyag van benne. Ha lesz kereted tankold tele az autót és úgy menjél vele egy nagy kört magas fordulatszámon hogy "kormold" a rendszert és úgy valószínűleg jó is lesz.
2018. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudományos szempontból érdekel, vagy inkább azok írjanak, akik az autókhoz értenek?
2018. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat! :) nagy segítség!
2018. máj. 11. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán még nem mondták, de:

nem túl szerencsés dolog, naponta eljátszani ezt a kitankolós figurát. Nincs a világon olyan autó típus amelyik respektálja az ilyesmit.


Pl. Te mit szólnál, ha ebben a melegben a kiszáradásig hajtanának? Aztán ha összeestél csak annyi folyadékot kapsz, hogy még két óráig tartson..... :/

2018. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az nem tudom számít e valamit hogy egy picit lyukas a kipufogó. De ha igen, akkor is szerintem 1-2 literes plussz fogyasztásnak kéne legyen. Szerintetek ha tele tankolom egyszer, aztán igy apránként tankolgatom helyreáll a fogyasztás?
2018. máj. 12. 11:27
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Mennyi az a fogyasztás, aminek helyre kéne állnia?

Kétezer forintos tankolásokkal, üresre futtatásokkal sosem tudod meg.

Miből gondolod, hogy sok?

2018. máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!