Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vettem egy autót, de nem a...

Vettem egy autót, de nem a tulajtól, hanem egy köztes személytől, de az adásvételin a tulaj adatai vannak, kit kell keresnem, ha az autónak relytett hibája van a vétel után?

Figyelt kérdés

Felhívtam azt akitől vettem, de azt mondja nem emlékszik már, pedig 1 hónapja vettem tőle az autót, a tulajnak meg nem tudm a számát.

Iyenkor gondolom az előző tulajdonos felel a hibákért, hiába nem ő adta el nekem.



2016. dec. 28. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen adásvételid csak van? És leírásod, hogy milyen állapotban vetted át?
2016. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Senkit.

Bele másztál egy ilyen üzletbe, örülj, ha a nevedre tudod íratni gond nélkül az autót, minőségi reklamáción fölösleges agyalnod, lehet mutogatni egymásra oda-vissza (akitől vetted, az nem tulaj, a tulajdonos meg már régen nem használta az autót, nem is tudja milyen állapotban van - kinél reklamálnál?)


Mellesleg ez a rejtett hiba miatti reklamálás, jó ha száz esetből egyszer bejön

2016. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez a rejtett hiba dolog olyan, hogy neked kell bizonyítanod, hogy a hiba már eladás előtt is fennállt. Kopó alkatrészekre eleve nem vonatkozik tudtommal.


Utólag mindig könnyű okoskodni, de ugye egy bizonyos értékhatár fölötti autókat adás-vétel előtt illik elvinni egy független szervízbe, ahol alánéznek, padra teszik, néznek egy diagnosztikát, ne adj Isten festék vastagságot mérnek.


Egy háromszáz ezer forintos, több százezer km-t futott autónál nyilván nem csinál az ember ekkora felhajtást,de nem árt, ha egy tapasztalt szerelő alánéz, megy vele egy nagyobb kört, meghallgatja. Ha nagy a baj, az többnyire látszik, hallatszik, de rejtett hiba akkor is lehet, amiről a tulajnak nem kellett tudnia, vagy nem fogod bebizonyítani, hogy tudott róla.


Ezt a láthatatlan eladó dolgot sajnos szokták itthon csinálni, pedig nem éri meg belemenni ilyesmibe, mert benne rejlik a csalás lehetősége, és a jogorvoslat annyira lassú, hogy bizonyos embereknek így is megéri átverni másokat. Nem biztos, hogy becsaptak, de ha nem engedik átíratni a nevedre,mert gáz van vele, akkor nehéz lesz feljelentést tenned.

2016. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha egy hónapja vetted az autót egy közvetítőtöl, ahol tanuk előtt készült egy szabályos adás-vételi, akkor át is van iratva? Mert ha igen, akkor nincs mit keresned.

Ugyanis mint írtad, rejtett hiba került elő.

2016. dec. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen problémával a sóhivatalba kell menni...vagy a polgár úrhoz a jenőhöz!

Az a baj,hogy belementel valami kétes üzletbe es hat annak rendje modja szerint ugy levettek mint a nagykabátot!Erre mondjak hogy tanulopenz....

Egyebkent mi ez a "relytett hiba" ?

2016. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kereskedőtől vetted?

Ha nem, akkor jól megszívattak, örülnek hogy eladtak egy hülyének egy roncsot, úgyhogy ez volt a tanulópénz.


Milyen kocsi, és milyen hibáról van szó? 1 hónap után jött elő a hiba?

2016. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A helyedben már annak is örülnék, hogy elsőre sikerült átíratni, és nem kell bizonygatnod ki-kitől, és mikor adta tovább üzembetartóival.Ez már az utolsó tulajdonos feladata!


Vásárlás után pár nappal még lehet esélyed ilyenre, de 1 hónappal később már semmi.


Magánszemélytől veszed akkor a vevőnek kell bizonyítani, hogy a rejtett hiba vásárláskor is fenn állt... ehhez csoda szükséges...

Kereskedőtől veszed, akkora kereskedőnek kell bizonyítani a dolgokat. Ennél már lehet elérni eredményeket, de sajnos sokszor perre van szükség hozzá.

Mindkét esetben fél év a szavatossági idő.

2016. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A tulajdonos fiának a kereskedő barátjától vettem, 20 éve ismerik egymást, a tulajdonos nem ért rá, mert dolgozott, ezért a fia volt ott a vételnél, de a kereskedő írta rá a szerződésre az apjának az adatait.

Felhívta előttem a srác az apját, mondta minden rendben van az autóval...


Csak közben kiderüt, hgy mégsem, mert nem indu be az autó



A kérdés, hogy a tulajnak a számát nem tudom, a srácot hiba hívom nem veszi fel, a kereskedőt hívom azt mondja nem emlékszik már.

2016. dec. 29. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de nem tudlak sajnalni...sőt mondhatnám azt is hogy megérdemled a sorsodat!

Eleve nem veszünk autót a keresztapám menyének az öccsének a nevelt lányának a másodunokatestvérének a szomszédjától...főleg úgy hogy az kelen sincs az adasvetelnel.....

Az meg nem rejtett hiba hogy a vasarlas utan 1 honappal nem indul be az auto..........

2016. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt baromira benézted. De meg is érdemled.


"A tulajdonos fiának a kereskedő barátjától vettem, 20 éve ismerik egymást,"


Te ismertél itt bárkit is a történetben?????

És ha a 2 srácnak semmi köze nem volt az emberhez???(csak kíváncsiság: át tudtad íratni?)


Ha egy használt autó nem indul be 1 hónap után, az rohadtul nem rejtett hiba. Egyáltalán tudod, miért nem indul be? Lehet csak az aksi döglött.

2016. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!