Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek helyesen csináltam...

Szerintetek helyesen csináltam így az olajcserét?

Figyelt kérdés

Kicseréltem az olajat (20 éves autón) úgy:

- hogy vettem új Mann filter gyári jó minőségű olajszűrőt (eredetileg is ilyen volt benne)

- és vettem a bevásárlóközpontban leárazott nevenincs, ámde prémium teljesen szintetikus olajat (gyárilag előírtat és VW szabvány)

- olyan 50 fokos motorolaj hőmérsékletnél kicsöpögtettem alaposan utána leszedtem a régi szűrőt majd beleöntöttem 1dl friss olajat és ezt is lecsöpögtettem

- becsavartam az új szűrőt, minden csavar a helyére letörölgetve

- feltöltöttem teljesen olajjal majd elindítottam kis időre és leállítás után visszatöltöttem, amit elnyelt a szűrő

- majd megint megjárattam és jött a Reset-elés.

- légszűrőházat olajoldó kívülről-belülről alaposan elmostam. Majd száradás után ment bele az új viszonylag olcsó szűrő (Uni).

- ablakmosótartály fel lett töltve

- csak a fagyálló tartály leszedve és ki lett mosva, utána ment bele a friss fagyállófolyadék


(ami kijött olaj egyébként nem tűnt túl fáradtnak)


Már csak a Mann filter üzemanyagszűrőt kellene még cserélni, de csak olcsó Denckermann van. Remélem az is megfelel.



2018. máj. 11. 17:07
1 2
 1/13 Beviz Elek ***** válasza:

Ez is járható út, de én nem így csináltam volna amennyiben ennyire figyelek az autóra.


-jobban felmelegítem az olajat

-Minőségi olajat vettem volna (eneos/motul).

-mikor szépen kicsöpögött a régi olaj, egy pillanatra érdemes ráindítani (nem beindítani, csak megforgatni a motort), még kijön egy adag olaj.

-légszűrőből is mann-t használok

-érdemes az olajszűrő gumiját körbekenni olajjal hogy könnyebb legyen levenni cserénél

2018. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Prémium nevesincs olaj az hogy van?

Így jó minden,csak az olaj kétes minőségű.Mennyi volt?

5000 5 liter?

2018. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Olajból gyertyából a gépkönyvi márka ajánlások tökéletesek . Fagyállót minimálisat tennék ősszel többet erősebb hígítást . 300 ezer km körül-felett ha füst is van és sokat fogyaszt adalékot is tennék .
2018. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kerülném az olcsót és névtelen olajat adalékot . Azt olvastam több fórumon hogy a gagyik és a saját márkás olajok mind újra hasznosított leszűrt használt és új flakonba töltik . Nem tudom ez mennyire valós .
2018. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól csináltad. Az olajtesztet pedig egy fehér itatóson, vagy puhább, legalább 120 grammos félfamentes A/4-es papíron is elvégezheted...és meglátod milyen volt a leeresztett olaj. Ha ez megvan, akkor csupán kiváncsiságból teszteld a friss olajad...egy csepp a nívópálcáról, és öt-tíz perc múlva látod az eredményt.
2018. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Olajteszt ?
2018. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek mi értelme volt? :)

Igen, így kell olajat cserélni: régit leenged, szűrő csere, új olajat betölt. Nem kell ezt túlmisztifikálni, nem egy agysebészet.

Én üzemmelegen szoktam leengedni és szintén a márkás olajokban bízok jobban, még ha pár ezer forinttal drágább is.

Ezt a légszűrőház meg tágulási tartály pucolgatást végképp nem értem hogy jön az olajcseréhez. Semmi köze hozzá. Ha koszos volt és zavar, akkor persze pucold meg! Ártani nem ártasz vele.

2018. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem a fenti hanem UFI Filter Spa Italy a légszűrő került bele. Az üzemanyagszűrő Denckermann A11 0003 fantázianevű (eredetileg Mann filter WK 512 volt benne és kb. 7 éve legalább benne van). Elég sok trutyi jött ki belőle, ezért az üzemanyag-szivattyú egy rövid pillanatra el lett indítva és egy flakonba be lett vezetve némi üzemanyag, hogy tisztuljon a rendszer.
2018. máj. 13. 20:13
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen az olajszűrő gumija be lett kenve friss olajjal és nem lett meghúzva túl szorosan (mert nem szabad).


A leszűrt olajban semmi szemcse nem volt és az edény falát nem sötétítette el nagyon. Valószínűleg jó minőségű olaj volt benne korábban.

2018. máj. 13. 20:16
 10/13 A kérdező kommentje:
2018. máj. 13. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!