Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek helyesen csináltam...

Szerintetek helyesen csináltam így az olajcserét?

Figyelt kérdés

Kicseréltem az olajat (20 éves autón) úgy:

- hogy vettem új Mann filter gyári jó minőségű olajszűrőt (eredetileg is ilyen volt benne)

- és vettem a bevásárlóközpontban leárazott nevenincs, ámde prémium teljesen szintetikus olajat (gyárilag előírtat és VW szabvány)

- olyan 50 fokos motorolaj hőmérsékletnél kicsöpögtettem alaposan utána leszedtem a régi szűrőt majd beleöntöttem 1dl friss olajat és ezt is lecsöpögtettem

- becsavartam az új szűrőt, minden csavar a helyére letörölgetve

- feltöltöttem teljesen olajjal majd elindítottam kis időre és leállítás után visszatöltöttem, amit elnyelt a szűrő

- majd megint megjárattam és jött a Reset-elés.

- légszűrőházat olajoldó kívülről-belülről alaposan elmostam. Majd száradás után ment bele az új viszonylag olcsó szűrő (Uni).

- ablakmosótartály fel lett töltve

- csak a fagyálló tartály leszedve és ki lett mosva, utána ment bele a friss fagyállófolyadék


(ami kijött olaj egyébként nem tűnt túl fáradtnak)


Már csak a Mann filter üzemanyagszűrőt kellene még cserélni, de csak olcsó Denckermann van. Remélem az is megfelel.



2018. máj. 11. 17:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
2018. máj. 13. 20:41
 12/13 A kérdező kommentje:
2018. máj. 13. 20:42
 13/13 anonim ***** válasza:
Szokták azt is, hogy még a leeresztő csavar visszatekerése előtt rátöltenek egy fél litert az új olajból, és az is kihoz még valamennyi régit.
2018. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!