Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus rs vagy Honda...

Ford focus rs vagy Honda civic type r?

Figyelt kérdés

Választási lehetőségem adódott!!!

Autó vásárlás előtt vagyok!

Hot-hatcheket néztem ki.

Többek között volt Renault megne rs, vw golf r, Honda civic type-r, és a Ford focus rs.

Ezeket leszűkítettem a Fordra és a Hondára.

Beszéltem mindket márka márkakereskedésével.

A civic type-r t nem lenne lehetőségem kipróbálni vásárlás előtt, csak megrendelem és hozzák. Pécsen úgy tudom, van focus rs tesztautó, és szalonban is van modelljük.

Mindkettő tetszik. A Ford talán kicsit "elegánsabb, visszafogottabb" a type-r sportos nagyon, kinézetre. Teljesítményre persze mindkettő full nekem.

Videókat neztem, teszteket végig olvastam.

De így, igazából, hogy csak az egyiket tudom kipróbálni elég nehéz dönteni. A Fordnak az erős motorja, hangja amiket a videó átadott, meg a leírt összkerékhajtás rendszere nagyon megfogott.


Hondának meg állítólag a váltója tökéletes és az úttartása, menetteljesitménye jobb mint az rs nek.

Ezeket mind videókból meg tesztekből tudom!!


Ezért szeretnék kérdezni itt volt vagy jelenlegi tulajokat.

Olyanokat akik próbálták már őket vagy stb,hogy írjanak akar mindenre kiható hosszú átlátható véleményt.

Hogy megéri beleugrani a Hondába "látatlanban" vagy inkább az rs?


Nyilván mindkettő jó autó.

Nyilván mindegyik jobb a másiknál valamiben.

Nyilván mindkettő az átlag 8-10 milliós autókat elnyomják (véleményem szerint)

De, hogy mégis kinek milyen tapasztalata van, milyen tanácsokat tudna adni?

Mindkét modell ugye 2018 as.

Használatuk leginkább 100 km és távon belül esetleg évente párszor külföld, nyaraláshoz vagy ilyen távok.

Köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 12. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Akinek 10 milliója van autóra, az nem sima fórumon fog érdeklődni, 2018-as autót venni jó nagy lutri mert semmit nem lehet rá mondani.

Vedd meg amelyik tetszik aztán pár ezer km után lesz róla tapasztalatod.

2018. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van!

Elhiheted én sem itt terveztem, tettem fel kérdést totalcar oldalnak, probaltam kapcsolatba lepni a garázs nevezetű oldallal. A totalcartol meg nem kaptam választ, a garázzsal nem sikerult kapcsolatba lépnem. Neztem Fb csoportokat nem talaltam semmi hasznosítható dolgot.

Ez volt az utolsó hely ahova irtam..

Egyébként ha jol tudom, de javits ha tévedek.

2017 Ben már ugyan ez a civic volt, ahogy ugyan ez a focus rs is.

A 18 at csak azért tettem hozza, hogy új, nem használt vagy nem demo autó. Tehát mindenki úgy írja le a véleményét.

De ha valaki 17 januárban vett egyet. Akkor neki már lehet rola velemenye, tapasztalata

2018. máj. 12. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Én a Focus RS-re szavazok. A 2.3 Ecoboost nem rossz motor, használtan nem, de újonnan meg merném venni. Plusz ott az összkerék, ami ilyen teljesítmény mellett nem hogy indokolt, de kötelező (vagy hátsó kerék). Első keréken már problémás letenni ennyi lóerőt az aszfaltra. Honda megbízhatóság ide vagy oda, most ezzel az 1.5 literes direkt befecskendezéses turbó vtec motorral olyanba fogtak, ami nekik új. Ilyen literenkénti lóerő aránnyal a nyakamat teszem rá hogy nem lesz hosszúéletű motor. Nekem a Focus RS jobban is tetszik külsőre is, tágasabb, hétköznapokra alkalmasabb autónak tartom (bár én kizárólag második, hobbi autónak venném ha tehetném). Civic egyébként kicsit nyersebb, nehezebb vezetni, böszmén reagál a gázadásra, egyből elkapar, megy le az ívről stb. De a Golf 7 R se lenne rossz választás, bevált haldexes összkerék, és a 2.0Tsi motor is átesett már annyi átdolgozáson, hogy teljesen megbízható lett a végére. Újonnan azt is simán meg merném venni. Megane RS-t nem igazán ismerem, de jókat lehet olvasni róluk.


Összességében én Focus RS, Golf 7 R, Megane RS/Civic Type-R sorrendet állítanék fel. Aztán ami jobban tetszik.

2018. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Utolsónak üzenem, hogy a Type-R-ben 2000 köbcentis motor van, nem 1500 köbcentis. Kérdező, én biztos, hogy a Hondát venném, nem hülyék a japók, első kerék meghajtás ellenére pályán elég könnyen elkeni a Focust. Külsőre a Civic eléggé megosztó, de nekem személy szerint jobban tetszik, mint a Focus (ne érts félre, nagyon is tetszik az is nekem, főleg abban a kék színben :D). Szerintem itt mindenki mást fog mondani, szóval neked kell eldöntened, de egyikkel se fogsz rosszul járni, az biztos, szóval sok balesetmentes kilométert kívánok!! :)
2018. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, igen, azt összekevertem az alap Civic motorjával. Ettől függetlenül a véleményem ugyanaz. Az meg hogy könnyen elkeni... egy Porsche 911 GT3 RS könnyen elkeni őket. Ilyen pár lóerő különbségre, meg sofőrfüggő 1-2 másodpercre ide vagy oda... nem mondanám hogy "könnyen elkeni" egyik a másikat. Akkor azt is lehetne mondani hogy rajtnál meg a Focus Golf páros keni el a Hondát az összkeréknek köszönhetően (+ rossz vezetési viszonyok közt) :) Csupán elfogultságból meg japán fanatizmusból én nem venném meg az uj Civic Type-R-t. Az én hot hatchem pusztán 200 lóerő, de már itt is érzem néha-néha a hátrányát, hogy csak elől hajt. 300 lóerő felett ostobaság csak elsőkerekes autót csinálni, feltéve ha nem az összes assisst-al bekapcsolva akarod nézni a mozit, hanem szeretnéd vezetni is az autót :) De ha tényleg komolyan gondolkodsz ilyenben, és tetszik a kuvik is, én megmozgatnék minden követ hogy beleülhessek egybe a helyedben, biztos találsz olyan tulajt aki megmutatja neked. Azért nem kis pénzek, érdemes úgy dönteni hogy ültél a kiszemeltekben.
2018. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/3 és egyben 5/5. Köszönöm szépen a tanácsokat!

És az utolsó ötletet méginkább, egy használtautó kereskedőt valahol biztos találni. És ha kell valamennyi pénz fejében is de kipróbálom a type-rt.


5/4 Neked köszönöm leginkább!!

Lehet, hogy nem pont ezt akartad elmondani, de a válaszodból nekem az jött le és nagyjából most értettem meg.

Eddig úgy voltam vele, hogy nehéz dönteni mert valami mindegyikből hiányzik ami a másikban megvan. És később talán bánni fogom a választásom.

De most megértettem, mindegy melyiket választom, költeni mindegyikre kell. Igaz nem mindegy milyen mértékben, de kell.

Mindegyik nagyon jó autó és azok a kis különbségek köztük elhanyagolhatók.

És igazából, szerintem szerencsésnek mondhatom magam, hogy egyáltalán ilyen autók között gondolkozhatok.

Köszönöm szépen!!:)

2018. máj. 13. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!