Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te átlagemberként mennyire...

Te átlagemberként mennyire értessz az autódhoz?

Figyelt kérdés
Mi a legnagyobb probléma amit te segítség nélkül meg tudnál oldani a kocsidon? Gondolok itt olajcserére, kerék cserére, olajcsint ellenőrzésre. Esetleg a futóműben egy gömbfej, lengőkar, lengéscsillapító csere menne? Vagy hozzá mersz nyúlni a vezérléshez, meg a motor egyéb alkatrészeihez is?
2018. máj. 12. 19:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Izzót,kereket,ablaktörlőt simán cserélek,persze az izzót már nem minden kocsin lehet,de régebbi típuson simán.Meg tudom nézni az olajat,ill. ablakmosót is sűrűn töltök utána.40 éves nő vagyok,ha ez számít...
2018. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pont ezen röhögtem a munkahelyemen, ezt magyaráztam a kollégáimnak.


Nekem mérnök diplomám van, gépekkel foglalkozunk, most nem akarom leírni milyen gépekkel. Na és van amelyik olajjal működik, na azokon gond nélkül megcsinálom az olajcserét.


De a háztartásban van két autónk, azt sem tudom hol kell az olajat leereszteni, lövésem sincs.


Max kerékcsere menne, azt annyi.


Gyertyacsere vagy mi, azt sem tudom hol van.


Gömbfej, lengőkar, azok mik?


:D :D

2018. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Autóm 21 évesen lett saját, motorom 16 éves koromtól van, youtube videókból veszem át a szerelési dolgokat, meg szerszámok szükségességét ami kellhet.

Kocsin amit megtudok csinálni fékbetét csere, kerékcserék, unalmamban gumi csere ha ráérek és kedvem is van velük szenvedni, gyertyák és olajak, komolyabb dolgok maradjanak a szerelőre mert szétszedni könnyű de szerszám hiányában ott állhat az udvaron a kocsi.


Motoromon a szelephézagon és centírozáson(gép hiányában) kívül magam csinálok mindent, mert nem merem másra bízni míg én gumicserénél használom a peremvédő műanyagot addig a köcsögje simán anélkül felteszi a gépi leszedőre.

Az első láncszett cserém is youtube-ról lestem el, bár nehezen ment elsőre, de sikerült az új alkatrészeket feltenni.

2018. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem abból származott nagy előnyöm, hogy olyan autót vettem magamnak először, ami kimondottan sz@r állapotban volt. De nem véletlenül fogtam ki, tudtam megvétel előtt is hogy ilyen. Abban az évben az volt a nagy projekt, hogy akkor az autót rendbe kell rakni. Tulajdonképpen az utolsó csavarig szét kellett bontanom, mert magán a bódén is volt mit dolgozni (meg lett csinálva ahol igényelte, plusz újra lett fújva mindenhonnan). Az összeszerelés már kicsit érdekesebb volt, de az se jelentett nagy gondot, neten találtam hozzá viszonylag sok infót, meg segítőkészek voltak az emberek is. Így megtanultam közben hogy mi hol van rajta, mostmár gond nélkül ki tudok rajta cserélni akármit. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy ez egy 1978-as autó, szóval direkt túlbonyolítva még nincsen, egy villáskulcskészlettel a fél autó szétbontható gyakorlatilag.
2018. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát az én esetem is érdekes, alapból semmilyen szakképesítésem nincs, de volt már több mint 20 autóm, és nagyon autós körökben mozgok, plusz állandóan voltak/vannak motorjaim is, plusz quadom is volt. Érdekel a téma, elméletben tudok minden járgányomról mindent. Ezelőtt pár évvel egy régi Daciában még a dugattyúkat is kimertem venni, majd szinte egyedül össze is raktam, az autó azóta is tökéletesen működik, büszke is vagyok rá. A motorokat is állandóan piszkálni kell, azokon is megcsinálok sok mindent. Ezeket figyelembe véve sokan kinevetnek engem is, hogy az elég fiatal, V6 turbódízel autómat mindenért szervízbe viszem, és nem piszkálok otthon semmit rajta, pedig van akna, szerszám, és tudom hol van az olajleeresztő is, sőt, egyebeket is.
2018. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én bármit megcsinálok rajta és másokét is ,de csak azt a részét,amihez nem kell szoftver.Az adatok helyességének ellenőrzését másra bízom.
2018. máj. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 24 vagyok, érdekel az autózás, jelenleg is egy hothatch autóm van. Viszont a szerelést szeretem szerelőre bízni, egyrészt mert körülmények sose voltak adottak rá, hogy megtanuljak szerelni, másrészt megbízható ügyes ismerős az van hálIstennek minden területre (villamos, fényező, szerelő stb). Elméletben az utolsó csavarig ismerem az autómat, és az előzőt is, de a gyakorlati tudás kerékcserében, izzócserében nagyjából ki is merül. Egyszer a lökhárítót vettük le ismerőssel, de az is érdekes volt. Ettől függetlenül ha olyanok lesznek a körülmények, a jövőben szeretnék jobban megismerkedni a témával. Ha nem is olyan szinten hogy meggyűrűzzem a dugókat, de ahogy fentebb írták, ilyen fékbetét, lengéscsillapító, spirálrugó, olajcsere, szűrőcsere, gyertyacsere ilyesmiket szivesen megcsinálnék.
2018. máj. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem nyúlok hozzá semmihez, mindig elviszem szervizbe. Kerékcserét is a gumisnál csináltatom. Úgy vagyok vele, inkább szakemberek csinálják, mintsem hogy később véletlenül baj legyen a házi barkácsolás miatt. Nem sajnálok érte ennyi pénzt.
2018. máj. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kerékcsere, izzócsere, olajszűrő olaj levegőszűrő csere, kisebb elektromos hibák javítása megy otthon, alap szerszámokkal. Még a gyertyacsere is, csak a légszűrőt, trafósor-fedelet kell hozzá lebontani, pár perc munka. Megtört hátsó ablakmosó cső csere, elszakadt rendszámvilágítás vezeték a hátsó ajtóban... ilyesmikre gondolok kisebb hibák alatt.
2018. máj. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenből csak az általam legbonyolultabbanak vagy leghosszadalmasabbnak ítélt munka:

S51 - főtengely szimering csere vagy világítótekercs csere

Scarabeo - membrán csere

2107 - kupplung munkahenger csere

Jetta - tükörindex csere

Octavia - motorolaj előfűtés beépítése

2018. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!