Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás 1-1,2 millióért?

Autóvásárlás 1-1,2 millióért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autóvásárlás előtt állok. Magára az autóra 1-1,2 millió forintot szánnék.


Feltételek:


- max: 12-13 éves (de előnyben részesítem a fiatalabbakat)

- min. 90LE-s motor

- max. 200.000 km (ha konkrét ajánlatot küldenétek)

- megfizethető fenntartási költségek, olcsó bontott alkatrészek

- 4 ember férjen el benne, legalább annyira hogy hátul is kilehessen bírni egy 2-3 órát utat

- a csomagtérben férjen el 2 nagyobb bőrönd

- főként városi használatra, de autópályáznék is vele, 2-300 kilométereket (egy 130-as tempót lehessen vele tartani kényelmesen)


tömören ennyi.


A következő autókat néztem eddig:

Opel Corsa D, Astra H, Vectra C

Ford Focus, Fiat Punto, Bravo

VW Golf V, Mazda 3


Minden segítséget nagyon köszönök! Privát üzenetekre is válaszolok. Ha további paraméterek szükségesek, leírom őket.



2018. máj. 14. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

A listád egész jó, én ezeket tartanám bent:


Corsa

Astra

Focus

Golf


Amik inkább nem:

Vectra - feleslegesen nagy

Punto, Bravo - olasz, nem kell részletezni, jobb mint a régiek, de még mindig olasz, nyűgös

Mazda 3 rohad az istenátka rendesen


És amit még hozzávennék:

Polo

Fabia

Corolla

2018. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te is úgy keresel autót mint én...csak nálam 1,7 millió a keret rá.

Mondjuk nálam még hozzá jön az,hogy csak benzines.

Az olcsó bontott alkatrész nagyon lényeges,mert ilyen összeggel és feltételekkel szükség is lesz rá.

Persze akadnak jók,de pár óránál tovább nincs is fent az ilyeneknek a hirdetése.

Sok sikert neked is hozzá!!!Én már jó pár hónapja nézelődök,de valami gubanc mindig akadt.

2018. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


#1 - Igen a Mazdáról én is hallottam, hogy hajlamos rohadni.

Formára a Corsa tetszik a legjobban, csak az elég kicsi sajnos. Ráaádsul a 90 LE-es modellek áráért, már tudnék venni ugyanolyan erős Astrat, de már Vectrat is. A Vectra tényleg túl nagy, viszont ár/érték arányban megérősnek tűnik. Habár valószínűleg lévén hogy nagy autó, magasabb fenntartási ktg-kel rendelkezik.


A Grande Puntot azért néztem, mert fiatalos és egész jó áron lehet kapni. De attól én is tartok, hogy olasz.


#2 Én is előnyben részesítem a benzinest, de pl. Corsanal csak dízelben van olyan autó, ami megfelel a feltételeknek. Amúgy én is már hónapok óta keresgélek, és megnéztem már 1-2 autót, de én is találtam mindig valami hibát, ami miatt nem vettem meg. Viszont én 1,7 millióból Octaviát vennék: [link]


Üdv.

2018. máj. 14. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szetetnélek eltántorítani a fedorolt autóktól,de egy corsa-ban 3 órát ülni még elől sem kényelmes nemhogy hátul..2 nagybőröndöt is cinkes beletuszkolni..Régebben volt corsa-m és egy polo-m is,egyedül jó volt vele melóba járni napi 15km,mert keveset fogyasztottak,de egyébként hosszabb utakon megálltam,kiszálltam nyújtózni mert nekem kényelmetlenek a kis autók.

Ezek után vettem egy zafira-t..akkor döntöttem el soha többé személyautó,nem érzem bepréselve magam,kényelmes,nagy tág tér,haverokkal ha horgászni mentünk 4-en + a felszerelés is kényelmesen elfért..ezután volt egy ford s-max ami még jobb volt.Helyedben elgondolkodnék egy egyterű,családi autó vásárlásán,ha nem is veszel,próbálj ki egy kereskedésben mondjuk egy c4 picasso-t vagy egy zafira-t csak hogy lásd a különbséget.

Én márciusban vettem egy ssangyong rexton-t,crossover..2007-es,full extra..azt hiszem ebbe szerelmes is vagyok,jó ideig nem fogom eladni.

2018. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Barátom ha Te egy Corsával levezetsz 2-300kilómétert akkor kijön az aranyered! :D


az astra H szintén brutálisan kényelmetlen gagyi ülésekkel van szerelve!

én tudom mert olyan volt a céges autóm és amikor le kellett vezetni 900km-ert majdnem minden második pihenőhelyen megálltam az autópályán mert egyszerűen a derekam leszakadt!!!!


Aztán rájöttem, hogy ha beteszek az ülésre egy összehajtott vastag felsőt akkor "kényelmesebb".

2018. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!