Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyomnak sokan satuféket,...

Miért nyomnak sokan satuféket, ha meglátnak egy rendőrt/védát, ha eleve nem hajtottak gyorsan?

Figyelt kérdés

Elég gyakori jelenség, halad x autó pl 85-tel a 90-es táblánál, tehát 1000% legálisan. Felbukkan valahol egy rendőrautó, vagy egy trafi.

Ilyenkor majdnem mindig van valaki, aki úgy beleáll a fékbe, hogy a mögötte menő is bólinthat egy jó nagyot.


Mondanám, hogy talán nem tudja az illető, hogy a 85 vagy a 90 nagyobb, de hát láthatja a műszerfalon...


De akkor erre mi a magyarázat? Miért csinálják?


2018. máj. 15. 13:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Autópályán látok ilyet gyakran. Megyek fixen óra szerint 138-ra állított tempomattal. (Ez nálam gps szerint 130-131, tehát még messze tűrésen belül van, ki sem használom a lehetőségeket.)

Úgy húz el mellettem az osztrák rendszámos szerb vagy bulgár, mintha állnék. 180-nal minimum tolja. Meglátja a VÉDÁ-t azonnal satufék 100-110-re. Előzhetem vissza, majd kis idő múlva megint 200-zal húz el mellettem.


De olyan is van, hogy valaki abszolót 130-on belül fékez azonnal 100-ra, ahogy meglátja a pihenőnál álló rendőrautót.

Számomra is érthetetlen, hogy ennek mi értelme van.

2018. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!