Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az összes kocsi automata...

Ha az összes kocsi automata váltóval lenne szerelve kevesebb lenne a baleset?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 21:51
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
12-es egy automata kocsiba pont hogy nem mereven kell ülni hanem kényelmesen. Tanulóvezetőket nézd meg hogy ülnek kocsiba... én rutinpályán is láttam ahogy szerencsétlenkedik sok mazsola még mikor én vizsgáztam akkor egyik gyerek mondta hogy ő 2ből 5be váltott véletlenül...ha minden kocsi automata lenne a vezetést is könnyebben megtanulnák. volt egy műsor is tvbe ahol mutattak be olyan sofőröket akiknek volt jogsijuk és mégse tudtak normálisan vezetni.
2018. máj. 16. 15:10
 22/27 anonim ***** válasza:
38%
Aki azzal érvel, hogy a manuális váltó elvonja a figyelmét, annak nem szabad jogosítványt adni. :(
2018. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%
Akkor bizony el kell venni a versenyzők jogosítványát is. Mert ez az egyik oka, hogy különféle automata vagy automatizált váltók kerülnek be a versenyautókba. Tudom, te rettentő penge vagy kézi váltóval is, de az a helyzet hogy egy modern automatával még annál is pengébb sofőr lennél. De ne próbáld ki soha, mert még kénytelen lennél megváltoztatni a véleményedet.
2018. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
versenyekre azért kerül, mert brutál nyomaték van, azt jobb gépre bízni. és a robotváltó gyorsabban is dolgozik.
2018. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Én automata párti vagyok főleg kényelem miatt mert nekem az autóba ez a második legfontosabb a biztonság után (vezettem 10 évig manuálisat) és nem versenyautórol van szó hanem közúti közlekedés szempontjából jobb az automata átlag sofőrnek.
2018. máj. 16. 17:02
 26/27 anonim ***** válasza:
45%

Nem azért van automata váltó a versenyautókban, mert anélkül az autóversenyzők fának mennének!

Az az oka, hogy a gép gyorsabban vált, mint te manuális kuplungolással. Ahol század, ezred másodpercek is számítanak, ott ennek van jelentősége.


Az eredei kérdés, pedig nem az volt, hogy ki milyen párti, kinek melyik szimpatikus jobban. Hanem hogy van-e releváns hatása a közlekedésbiztonságra.

Nincs. Nem a váltón múlik a dolog. Az emberi tényezőt nem lehet teljesen kizárni, de ha mindenki legalább megpróbálná betartani a Kresz szabályait, máris sokkal nagyobb mértékben javulnának a közlekedési statisztikák.

2018. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

#23 te mit nyekeregsz?

Ki beszélt itt versenyzésről?

2018. máj. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!