Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha el van törve az egyik...

Ha el van törve az egyik indexlámpám búrája, és viszem majd vizsgára a kocsit, akkor érdemes előre megcsináltatnom, vagy megcsinálják ott is?

Figyelt kérdés
Lehet gond, ha törött lámpabúrával viszem?

2018. máj. 17. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha pont olyan vizsga helyre viszed ami egyben szerviz is és van alkatrészük, előzetes megbeszélés alapján biztos megcsinálják.
2018. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet gond, azzal elbukik.


A vizsgán nem javítanak semmit, hanem az elbukott kocsit visszadobják.

Ha szerelőt bízol meg azzal, hogy készítse fel a kocsit a vizsgára, vizsgáztassa is le, akkor meg fogja tenni előtte. Viszont biztosan többet kér, mint amennyiért te magad cseréled.

2018. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eégebben vittem vizsgára kocsit szervizbe, és ott adtak számlát, hogy ezt meg ezt megjavították, mert kijött a vizsga során, hogy gond van vele.


Ez márkaszerviz volt, nem tudom, hogy ezért javítottak is, amit más vizsgahelyen nem csinálnának meg?

2018. máj. 17. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Törött lámpával nem megy át a műszakin, és nem is csinálják neg, legalábbis arra nem szabad számítani

Egyértelmű hibával nem illik műszakira vinni az autót, előtte kell javítani a hibákat.

Egy kiégett izzó miatt is megbukhat az autó, bár azt azért a normálisabb vizsga bázison gyorsan kicserélik, de törött lámpabúrákat nem tartanak készleten, és a munkaidőbe nincs szerelési idő kalkulálva.

Nem kizárt, hogy jóindulatból kicseréli a szerelő a búrát, de arra inkább ne számolj, úgy vidd az autót vizsgára, hogy ott ne kelljen szetelni.

Előzetesre elvitted?

Biztos, hogy a fékek, lengéscsillapítók megfelelő állapotban vannak?

2018. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még nem vittem el előzetes szervizbe. Korábban sem vittem el, pedig már 10 egynéhány éve van nálam a kocsi, és 4-5x már biztos vizsgáztattam.


Eszembe sem jutott, hogy előzetesen elvigyem, és eddig mindig átment, de lehet, hogy csak jóindulatú vizsgáztatókkal találkoztam.

2018. máj. 17. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jóindulatú vizsgáztatókra van kihegyezve a történet.

Különböző vizsga állomásokon nem egyformán állnak az ott dolgozók sem a kuncsaftokhoz, de azért nekik is érdekük, hogy hozzájuk vigyék az autót, ne a konkurenciához.

Ezzel együtt komolyabb javításokat nem mindenhol vállalnak be előjegyzés nélkül, azonnal, ha meg alkatrész sincs hozzá, a legnagyobb jóindulat mellett is lehetetlen rögtön javítani.

A műszaki vizsga előtti felmérés is arra irányul, hogy megnézik az autót, és szólnak, ha valamelyik kopó alkatrész(fék, lengéscsillapító, gumi, szilent, stb) miatt már rossz értékeket produkál, amit a müszaki előtt javítani kell.

Erre már nálad is volt egyébként példa, de akkor a szakszervizben megjavították.

Nem.minden vizsgabázison működik úgy, van ahol megbukik az autó, és cdak a későbbi javitás után kap müszakit.

Azt nem lehet tudni, hogy ahová most viszed az autót, mi a trendi, ezért írtuk, hogy ne vidd oda törött búrával.. lehet megjavitják, de ha nem, akkor sem reklamálhatsz - műszaki vizsgára vitted úgy, hogy az ott nem felelt meg, a vizsgabiztos nem azért van ott, hogy szereljen, javítson, ő csak vizsgáztat.

2018. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!