Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik autót...

Szerintetek melyik autót vegyem meg?

Figyelt kérdés
Voszonylag rég óta gyűjtök már, hogy egy saját autóm lehessen és most hogy összegyűlt a pénz a következő három autón gondolkodtam. Volkswagen Golf V GTI (Diesel), Peugeot 206CC 1.6 (Benzin), Audi TT Coupé 1.8T (Benzin). Kérlek írjátok le ti melyiket választanátok és miért. Köszönöm.

2018. máj. 19. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi pénzed és milyen igényeid vannak.


Ezek közül valószínűleg a peugeot szervízelése lesz a legolcsóbb, cserébe jóval lomhább a többinél.

Fogyasztásban a golf a nyerő. Menetteljesítményben meg az audi.


Szóval először ki kéne találni, hogy mit is akarsz és aztán dönts.


ui:

Amúgy a gti, hogy lehet dízel? vagy én maradtam le valamiről?

2018. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Golf V GTI dízel, mesélj még :D Golf V GTI 2.0TFSI-vel van, ebből a szériából GTD-ről nem tudok, max a 2.0PD 140 lovas sportline-ról.


Egyébként meg GTI 2-3 millió közt, Peugeot 206CC 1 millió alatt, TT meg 1-1.5 guriga, most akkor mennyi is a kereted?


Az jön le, hogy hobbiautót keresel, én abból mindenképp benzinest vennék, egyébként meg:


Golf V GTI: 3-5 ajtós elsőkerekes hothatch, teljes értékű Golf méretekkel

Audi TT: Kicsi coupé, haldexes összkerékkel, hátsó üléssor jelzés értékű

Peugeot 206CC: csajos ékszerdoboz, kicsi, zéró csomagtér, gyenge, nem sportos.


Én a GTI-t venném... vagy vettem ;)

2018. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül én Golfot venném.

Mert ez tetszik. Kompakt, szolid autó, mégis jól néz ki. Eddig is dízel autóim voltak, mert elég sokat autópályázok.

A Peugeot 206 nem egy mai autó. Nem rossz formaterv, de azért eltelt jó pár év. Még gyerek, gimnazista voltam, mikor már 206-osok futkostak az utakon, pedig elmúltam már 35 éves. Ezen kívül kisebb, szűkösebb autó is. És hát francia...

Az Audi se lenne rossz választás. De feltételezem, amennyiből megkapsz egy Golfot, abból a pénzből egy régebbi és/vagy többet futott Audit kapnál. Így ár/érték arányban jobbnak tartom a Golfot. Az Audi nekem kinézetre is túl hivalkodó lenne.

De ez csak a magánvéleményem.

2018. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a GTI-vel vetjük össze, egy jó GTI árából még nem biztos hogy kijön a 2-es TT, egy szintén 2.0 TFSI-vel, csak a régebbi 1.8T-s TT, azok viszont sokkal olcsóbbak, és sok köztük a szemét is. (bár a hulladék GTI Golf import is megnőtt elég rendesen mostanában)
2018. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 206 nekem nem bejövős, a TT az tetszik, de az meg csak kocsikázni jó, egyébként nem fér bele semmi, csak 2 személyes, stb. Nekem ez is szempont lenne. Az ideális egy 1.8 turbós Golf 5 lenne számomra, mert abba azért befér legalább 2 szatyor, + barátnő, ilyesmi. Az igazi GTI az túl kemény már szerintem, GTI dízel pedig nincs :D
2018. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a Golfot venném ha lenne Gti dízel :D
2018. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Körülbelül 2.500.000 Ft-t szánnék az autóra. A Dieseles GTI-ért meg külön elnézést. :D
2018. máj. 19. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ebből a háromból kellene választani, akkor inkább egy Focust vennék. :-))
2018. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!