Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A8 D3 4. 0 TDI Tipushibák...

Audi A8 D3 4. 0 TDI Tipushibák, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen tipushíbák jellemzőek az Audi A8 D3 (2003-2006 facelift előtti) 4.0 TDI V8 dízelmotorjára ? Az interneten csak annyit találtam hogy a 3.0 Tdi motorok voltak a legjobbak az A8 és A6 ban.

A válaszokért előre is köszönet.



2018. máj. 20. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem túl elterjedt ez a kocsi ezzel a motorral.

Javaslom, külföldi fórumokat böngéssz, ill. youtube-on is találni típushibákat, ha az audi A8 4.0 tdi fail, failure, issue keresőszavakat használod.

2018. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 4.0 TDI alapból extrém ritka, csak ebbe a modellbe szerelték bő 2 évig, utána maga a motor is kapott egy frissítést, ebből lett a 4.2 TDI, ami a méretéhez és a bonyolultságához képest egy igencsak jó és elég megbízható motor. A 4.0 TDI sem rossz, én nem tudok típushibájáról, de az ilyen eszementen erős régebbi dízeleknél jellemző probléma, hogy a váltó nem nagyon bírja el hosszútávon a nagy nyomatékot, szóval a tiptronic váltóra figyelni kell. A 4.2 TDI-n tudom, hogy a befecskendezők szeretnek elromlani, ami nem is különös dolog egy dízelnél, de itt 8 db van, és na, ez elég fájó tud lenni.
2018. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!