Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme egy ilyen autóra...

Van értelme egy ilyen autóra pénzt költeni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, az első autóm egy Renault Twingo.

Most érzem úgy,hogy le kellene cserélnem, már 1 éve gyűjtök pénzt a másik autóra, úgy érzem ez az autó alázatra tanított, és a személyiségemből/vezetési stílusomból fakadóan talán ma már nem is élnék ha ennél komolyabb kocsival kezdtem volna.

Teherautó sofőrként dolgozom , az elmúlt években rájöttem,hogy mennyi butaságot csináltam kezdő sofőrként, elhűlve gondolok vissza arra,hogy amikor 1-2 alkalommal megkaptam apukám vagy a bátyám jóval nagyobb teljesítményű autóját.Néha a Renaulttal is beleestem butaságokba, de mindig előttem volt,hogy ez nem megy úgy.

Bármennyire is butának nézek ki a 190 centis magasságommal és az "edzett" testemmel, szeretem ezt az autót, sajnálom eladni is mert soha nem hagyott cserben, és hiába csak egy autó sok mindenre megtanított.


Sajnos az utóbbi fél évben elhanyagoltam, csak az olajat cseréltem le benne, de semmi másra nem költöttem, nem úgy mint az azt megelőző 3 évben.Még így is megy a mai napig.

Azonban kezdődő hengerfejes lett, a szerelő szerint egy dugattyú is be van sülve, szól az egyik csapágy, foltokban megjelent a korrózió is az amúgy eddig hibátlan karosszérián.


Úgy döntöttem,hogy most jött el az ideje eladni, már megvan a pénzem is azokra az autókra amiket korábban kinéztem.

Nemrég láttam egy autót ami 300 ezerrel többe kerül mint amennyim nekem van (megtudnám venni, de szinte semmi sem maradna amit az "új" autón illene megcsinálni - pl vezérlés,olaj csere, és a felmerülő hibák orvoslása)

Ezért a szüleimet kérdeztem meg,hogy tudnának e kölcsönadni 300 ezret.

Ők erre azt tanácsolták,hogy inkább költsem rá a pénzem a Renaultra, mert ha megcsináltatom akár 200-300 ezerért akkor az megint jó pár évig autó lesz, és még marad is egy csomó pénzem, milyen jó.

Ez jelentheti azt is,hogy nem akarnak pénzt adni, és így mondták meg,hogy nem, meg szerintem komolyan is gondolják.

Ezzel nem egészen értek egyet, bár van benne logika.


Viszont akkor is egy öreg kisautó maradna, nekem meg a nagy méretű kombik és szedánok tetszenek, a Renaultba is maximum 2 ember fér be, mert az én ülésem maximálisan hátra van tolva, és még szívesen mennék hátrébb.

Már nem vágyom 200 lóerő feletti autókra, amivel végigszáguldozhatok a városon. Szolidnak mondható 130-150 lóerő környéki autókat néztem ki, mert elég az nekem.(apukámnak és a bátyámnak is 250 lóerő illetve afeletti teljesítménnyel bíró autója van - így könnyű azt mondani,hogy én szenvedjek az 50 lovas Twingoval)


Kérdés,hogy szerintetek hülyeség lenne ennyit rákölteni egy ilyen autóra?Vagy tényleg jó ötlet lehet?


Csak azért gondolkozom el, és azért írtam regényt, mert tényleg szeretem azt a Twingot, legszívesebben második autónak megtartanám - de felesleges lenne.

Köszönöm annak aki végigolvasta, és válaszol!


2018. máj. 21. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Létezik egyáltalán 190 cm alatti interntező? :)


Szerintem akik a tanácsot adták így gondolkoztak:

Lehet nem a városon keresztül kellene végigszáguldani egy 200 LE feletti autóval és akkor a sebességhatárok betartásához elég lenne a Twingo is és a nagy de olcsó autó úgyis csak pénztemető.


Ha ilyen drága javítani akkor érdemesebb venni egy másik autót. Egy elterjedtebb alsó-közép kategóriásat 100-150 LE között és az is bőven elég mindenhová.

2018. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért írhattál volna 1-2 autót amire lecserélnéd mert így szerintem nem igen lehet megválaszolni a kérdésedet!


Tetszenek a kombik, oké! De ki is használnád?

Én 196 vagyok és fater régi corsájában bővel elférek és nagyon jó, hogy picike az autó, városban nagyon nagy előnyt tud jelenteni.

2018. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha arra használod az autót, hogy egyedül elmenj a munkahelyedre, boltba, stb. akkor tök felesleges kombit, szedánt venned. Főleg hogy a családban van 2 is, amiket ezek szerint bármikor kölcsön kérhetsz.


Én a helyedben lecserélném a twingót (csak egy tárgy), mert gazdaságtalan lesz a fenntartása és vennék valami 100 LE körüli kisautót. Corsa, Polo, ilyesmikre gondolok. Ezekkel már lehet haladni normálisan, két főnek elég és nem eszi le a gatyádat.

2018. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pontosan ugyanígy vagyok a Régi Swiftemmel,2003 óta jóban rosszban...

Még a hengerfej is stimmel,szegényke motorja már kezd letérdelni,a kasztni ostya,műszaki van rá még 3 hónap.

Érzelmi szálak fűznek hozzá,de meg kell hozni a döntést.

Bontó.

Mondjuk Én már meg is vettem a kiszemeltemet,nem kis kategóriaváltás,4.3,V8☺

2018. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes kötödni autókhoz.

Saját hibámból tanulva mondom ezt.

Van 3 kocsim, ha összejön, van mikor 300 000 megy el egy hónapban rájuk.

2018. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!