Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne a megoldás arra,...

Mi lenne a megoldás arra, hogy 4-5 emberrel se érjen bele a kerék a dobba?

Figyelt kérdés
Van egy 25 éves Astrám és kapott új kerekeket, ugye a gyári mérete 175/70 r13 a felni pedig 5,5j et49. Az új kerekek 195/50 r15 a felni pedig 7j et42. Ha ülnek hátul ketten-hárman, rosszabb úton néha beleér a gumi a sárvédő peremébe. Ha kicserélném a két hátsó rugót illetve a lengéscsillapítókat az megoldaná a problémát? Még a gyáriak vannak benne. Kb. 3 emberig semmi gond, utána darálja.
2018. máj. 21. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
25 éves autóra szerintem ráférne egy teljes gátló és rugó csere illetve lehet hogy a szilentek se úgy tartanak már mint újkorában.
2018. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb megoldás a gyári kerékmérettel használni.

Lehet barkácsolni, nagy kerék, megemelt lengéscsillapító, stb... csak a műszaki vizsgán is meg kellene majd felelni az autónak, ami úgy elég nehéz lesz, ha engedély nélkül át van alakitva.

2018. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:

Kijjebb került a kerék külső fele kb 2,5 centivel, nem csoda ha beleér.

Akár segíthet is a feksorolt alkatrészek cseréje (főleg ha szemmel láthatóan meg van ülve, de ne feledd el hogy extrémebb terhelés során simán újra beleérhet.


Nekem is ez volt, peremezővel szépen fel lehet hajtani az ív vízszintes részét, ha az sem elég akkor pedig szépen kijjebb lehet dolgozni az egész ívet.

2018. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyári et vel nem ért bele ugye?
2018. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az 5 mm ET a probléma, az nem oszt, nem szoroz. A gond ott van, hogy a felni sokkal szélesebb, a gumit is jobban szétfeszíti. Persze mostmár mindegy, a hátsó futómű részleges felújítása megoldhatja a problémát.
2018. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:
Az ET is számít. 19mm a felnin mindkét irányba és az ET miatt 5mm-rel kijjebb van az egész. De szép úgy, csak meg kell igazítani az ívet.
2018. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A gyárival teljesen jó minden. Viszont sajnos benéztem, ez nem et42 hanem et37, nem tudom ez számít e még valamit. Valószínű akkor ki lesz cserélve a két rugó meg a lengéscsillapító. Elöl semmi gond nincs, csak hátul.
2018. máj. 21. 21:04
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:

Az még 5mm, tehát összesen 29mm-rel van kijjebb a felni külső pereme.


Cserélgethetsz cuccokat, de végelegesen nem oldja meg a gondodat (szerintem ideiglenesen sem). Azért majd jelezz vissza hogy milyen lett

2018. máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül ki lett peremezve a két hátsó ív és így jók lettek.
2018. máj. 29. 13:03
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem ugyanez kellett. A lényeg hogy működik és jól is néz ki ;)
2018. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!