Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom légteleníteni a féket?

Hogy tudom légteleníteni a féket?

Figyelt kérdés

Későn lett észrevéve és a baloldali fék nagyon elkopott. Annyira hogy huggyozik a fékmunkahenger.

Fékezni abszolúte nem lehet. Így faluból elvontatni nem tudom az autót mert az sokba lenne. Hogy tudom itthon légteleniteni?

[link]

Ez a új fékhenger nem tudom hogy lehet


2018. máj. 21. 20:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Hol lehet légteleniteni? A munkahengeren a sarga alatt nincs semmi csak egy lyuk, az penne az?
2018. máj. 21. 20:03
 2/6 anonim ***** válasza:

A sárga egy vakdugó hogy ne koszolódjon, a másik melette a légtelenítő. Amúgy ha hugyozza a fékolajat akkor nem tudom mit akarsz rajta légteleníteni, mert ott már nem lesz fékhatás semmiképp. Ha drága az autószállító de nem kéne messzire vinni, és nincs más megoldás (!!!) akkor én kézifék használatával, max 30 km/h tempóval, vészvillogóval elvinném lábon.

Az nem lenne járhatóbb út, hogy az új fékmunkahengert megveszed, beszereled és akkor nem kell a hibás autóval közlekedni?


Na de mivel ez volt a kérdés: A fékfolyadéktartályt felöntöd fékfolyadékkal, valaki bent ülve pumpálja a féket 4-5 alkalommal, majd nyomvatartja. Ha nyomja, akkor te a légtelenítő csavart meglazítod. Megvárod még megszűnik a levegő/fékfolyadék áramlása, majd visszahúzod a csavart. A társad ismét felpumpálja a féket és kezditek előről ameddig olyan nem lesz a fékpedál ellenállása, mint szokott, illetve nem jön már több levegő. Közben figyeljétek a szintet.

2018. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megakarom venni, kicserélni. Vagyis már megvettem. De nem egyértelmű hogy cserelem ki!!! Vagyis a legtelenites!

Hogy melyiket kell na azt nemtudom.

2018. máj. 21. 20:20
 4/6 A kérdező kommentje:
A munkahenger csöve hova megy? Felső vagy alsó?
2018. máj. 21. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A cső a ledugózott furatba csatlakozik, a másik a légtelenítő csavar.

Ha nagyon nem egyértelmű, akkor leveszed a dobot, lefényképezed hogy hogy van fent a régi és berakod az újat ugyan úgy.

2018. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindig a legmagasabb lyuknál kell légteleníteni. A levegő felfelé megy a folyadékban. Ha ennyit sem értesz a kocsikhoz, akkor NE SZERELJ FÉKET!!!!!!!!! Bele fogsz halni. És ez nem vicc. Ha sajnálod a pénzt szerelőre, szólj egy hozzáértő havernak, biztosan van ilyen.
2018. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!