Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50köbcentis robogónak rosszat...

50köbcentis robogónak rosszat tesz ha sokáig végsebességgel közlekedek vele?

Figyelt kérdés
a végsebesség megáll 60nál ugye és nem feltétlen akarok 50el menni a 70es táblánál
2018. máj. 21. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy, sőt jót tesz neki.

Még a kilométerszámláló is visszafelé fog pörögni.

2018. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Tíz évig jártam különféle 50 köcentissel. Én csak nyélgázon, üveghangon jártam valamennyivel.

Akár csak át a városon, akár 50 km egyhuzamban.


Az hozzátartozik, hogy egyedül egy kalandvágyból beszerzett Riga moped ment tönkre pár száz kilométer után..de az bilivasból volt...


sem a Babetta, sem a Puch, sem a Simson Star, sem a Tomos nem romlott el, akárhogyis gyilkoltam őket.


amelyik nem bírja a csutkagázt, az selejt.

úgyhogy bátran, ami a csövön kifér!


arra felhívnám a figyelmed, hogy jó benzin, és jó olaj kell.

2018. máj. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

igen, ez minőségtől függ.


én egy tauris robogóba beleraktam 2 év alatt 8ezret, aminek a 70%-a hosszú távú motorozás volt. karbi membránja lyukadt ki kb. 7ezernél, illetve 8ezer után kicsivel elszakadt a szíj a hajtásnál. a membrán valószínűsíthető, hogy a sok, magas fordulaton járás hozzátett, bár eleinte néhány vákuumcső törés után(új, szalonos motor volt egyébként) jól látszott, milyen rossz minőségű anyagokból rakták össze.

2018. máj. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
wow! köszönöm a válaszokat! az még hozzátartozik hogy teljesen gyári az af68as honda dio, fojtások bennevannak
2018. máj. 22. 10:34
 5/18 anonim ***** válasza:
Fojtással mitől lenne baja egy motornak? Az nem a végsebessége :D Vicces. 60km/h annak a kis motornak a végsebessége, tehát nincs benne fojtás :D
2018. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyébként már leírtam, hogy dionak a nyélgáz pár 1000 km elég, hogy csapágyas legyen, míg egy normális motornak, aprilia, malaguti, yamaha jóval tovább bírják, főleg a vízhűtésesek.
2018. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

fojtással egyutt 60km/h a vágsebesség

ha nem lenne benne fojtás gyorsabb lenne

arra célzok hogy a fojtás miatt végulis nem teljesen a végsebességén használom

2018. máj. 22. 11:41
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor már csak az a kérdés, miért 60-ig van a km mutató, ha gyorsabban is tud menni?
2018. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

a kérdés nem ez

hanem az, hogy lesz e valami baja hosszútávon a fojtásokkal egyutti végsebességén.

Bár a 2.3. válasznál hasznosabbat úgyse fogok kapni.

úgyhogy köszöntem az eddigi válaszokat

2018. máj. 22. 11:54
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Van aki még nem ismeri arankát?:D


Ha nem esett volna le tucatszám írja ki a kamu kérdéseit, most épp a robogós témára van rákattanva, régen más témakörökben pakolászta ki ipari mennyiségben :D

2018. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!