Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Index (irányjelző) kar visszau...

Index (irányjelző) kar visszaugrik minimális kormánymozdítás közben. Miért?

Figyelt kérdés
Mindegy melyik irányba mozdítom a kormányt az index kirakása után, visszaugrik magától. Azaz tartanom kell sokszor kanyarodás közben is. Van, hogy pl. indexelek balra, majd nekiállok kanyarodni balra és rögtön vissza is ugrik a kar. Mi lehet a baj vele?

2018. máj. 22. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
cseréld ki! valószínűleg elkopott vagy eltörött valami. nálam is volt ilyen gond!
2018. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha akkor is visszaugrik, amikor abba az irányba tekered ahová eredetileg kitetted az irányjelzőt, akkor valami baja van.

Viszont ha úgy vezetsz, mint az apósom, akkor sosem lesz jó(Ő mindig több részletben vesz be egy kanyart, azaz oda-vissza mozgatja a kormányt, nem képes egy íven tartani. Persze, hogy a legkisebb "vissza" mozdulatnál a helyére ugrik a kar)

Különben van néhány korábbi típus, ahol a visszahúzó pöcök távolsága állítható, és nem lesz a kapcsoló annyira érzékeny.

2018. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az előző autómnál nem volt ilyen gond, ez most egy Renault Scenic II. Fogalmam sincs ebben lehet-e állítani, megnézem hátha nem kell több tízezret rákölteni.
2018. máj. 22. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:
több tízezret? a csóri kis opelomban 5 rugóért cserélték ki! munkadíjjal!
2018. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én szétszedném és megnézném hogy mi a baja. Simán lehet hogy csak valahol eltört és ragasztható még. (Pillanatragasztó keményebbre köt mint maga a műanyag, szóval azzal ragasztva bírni fogja.) Én két éve voltam ezzel ugyanígy, csak nekem egyáltalán nem akart visszamenni. Ragasztás után jó lett és még most is jó. (Mondjuk az én autómhoz alkatrészeket már nem lehet kapni a boltokban, ezért is volt érdekes az otthoni javítás.)
2018. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mikori vagy milyen típus a te "csóri" opeled, de nekem használtan 15 000 EFt a kormánykapcsoló.

Újonnan meg 2-3-szor ennyi.

2018. máj. 22. 10:29
 7/9 anonim ***** válasza:
20 éves Astra F :D gombokért vannak hozzá a cuccok!
2018. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Hmmmm!

Akinek gondot okoz a kormányoszlop borítás néhány csavarját kitekerni, és rápillantani egy egyszerű jobbra-balra mozgó műanyag karra -illetve az alatta levő kis pöcökre- az csak nyugodtan dobálózzon a tizen-huszon ezrekkel, és vigye "szakszervíz"-ben az autóját napokra. ;)

2018. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először is nem kell szakszervizbe vinnem szerencsére, mert az ismerősöm megnézi, megcsinálja annál olcsóbban. Másodszor meg ha valaki nem ért hozzá az miért olyan nagy gond?

Biztos vagyok benne, hogy akad nem egy olyan dolog amihez neked fogalmad sincs a szakmunkásképződdel hozzám képest. :D :D :D

2018. máj. 22. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!