Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" kategóriájú motor jogosítv...

"A" kategóriájú motor jogosítványnál, milyen a tanuló/vizsgázó motor?

Figyelt kérdés
Csak B-s jogsim van és még nem vezettem váltós motort, csak Babettát meg robogót, saját motorom még nincs. Elmúltam 30 így egyből A-s jogsira mennék, a kérdésem az lenne, hogy ennél a kategóriánál milyen tanulómotort szoktak adni? Egyből 35 kw felettit?

2018. máj. 22. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
600-as bandit, sv650, cb500, hornet. Viszont ha még nem ültél "rendes" motoron akkor lehet hogy a GS500-al vagy egy 250-es motorral kezdesz és majd ha az már megy akkor ülsz át egy nehezebb vasra.
2018. máj. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még egy (hülye) kérdés ami eszembe jutott. Autó jogsinál az oktató ide jött házhoz, átvettem a volánt, majd óra végén ismét itthon álltunk meg. Motornál én vezetek, az oktató meg elvileg jön utánam autóval. Hogyan jön így házhoz? Vagy motor jogsinál mindig nekem kell majd a "sulihoz" menni? Vagy felül mögém? :D
2018. máj. 22. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Neked kell odamenned.
2018. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neked kell elmenni a rutinpályához, később a sulihoz, amikor forgalomban mentek (ez a kettő hely gyakran ugyanott van).

Változó, milyen motorral vizsgázol. Nálam Suzuki SV650. Viszont volt olyan is a csoportban, aki első két órát 125-össel gyakorolta, mert szinte félt tőle.

2018. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos infók. Szerintetek amúgy elég az a 26 óra/390 km a nulláról indulva? Gondolom képességfüggő, van aki előbb ráérez, de le lehet vizsgázni egy nagymotorra ennyi vezetés után? A pótóra ára elég húzós, érdemes lenne venni akár egy Simson-t és azzal "ingyen" gyakorolni?
2018. máj. 23. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, le lehet vizsgázni ennyi idő/gyakorlás után. De ez NEM jelenti azt, hogy utána fogsz tudni vezetni motort. Az sok ezer km és aktív önképzés. Már majdnem 3 éve motorozok, lassan 20 ezer km-nél járok, voltam vezetéstechnikai képzésen 4-szer, eddig pár melegebb helyzetem volt csak, semmi baleset, pedig Budapesten vagyok főleg, de egyre jobban látom, milyen kevéssé mondhatom azt, hogy "tapasztalt, jó motoros vagyok". Vészhelyzetekben ismerszik meg a jó motoros, nyomás alatt, nem egyenes úton hasítva. Olyat 5 perc gyakorlás után lehet. És amúgy igen, minden gyakorlás segít.


Hajrá, és csak óvatosan, nem szabad elbízni magad, mert könnyen kórház a vége :)

2018. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve ami még sokat segített a biztonságos motorozásban, hogy sokszáz órányi olyan videót néztem youtube-on, ahol vagy baleseteket mutattak, eséseket, vagy meleg helyzeteket, vagy olyan videókat, ahol kielemezték a bukás okait. Ezek is sokat segítenek, az agyad szép lassan megtanulja, hogy mik azok a helyzetek, sablonok, ahol oda kell figyelni valamire. Illetve fontos tipp volt az is, hogy (közúton) mindig csak 70%-odon motorozz, sose fölötte. Azaz hagyj lehetőséget hibáknak.
2018. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!