Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik japán kischopper...

Melyik japán kischopper nyújthat számomra jobb élményt?

Figyelt kérdés

4-700 000 Ft környékén szeretnék venni egy kezdő motorkerékpárt. Nem ugranék elsőre neki egy 6-800-as gépnek, így a 250 ccm-es kategóriában keresgéltem. 2-3 évet használnám, így túl sok pénzt nem akarok belefektetni (mármint milliós összeget). Az alábbi modelleket találtam szimpatikusnak:

-Yamaha Drag Star

-Yamaha Virago

-Kawasaki Eliminator

-Suzuki Marauder

-Suzuki Intruder

-Honda Rebel

Mivel, mind japán márkák szülötte, a megbízhatóság nem kérdés. Azonban csak van valamilyen erősségük-gyengeségük. Ezekre volnék kíváncsi, hátha van valakinek tapasztalata néhány általam felsorolt modellel.



#Yamaha #Chopper #cruiser #Suzuki Intruder #Yamaha Drag Star #Kawasaki Eliminator #Suzuki Marauder #Honda Rebel
2018. máj. 25. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy Suzuki LS 650-t vennék. Méretre akkora, mint egy 125-ös MZ és a teljesítményével is elboldogulnál. Női és kezdő motornak tartják. Ismerek pár srácot, akik 250-es choppert vettek, és 3 nap alatt kevésnek találták. Még ajánlom a Honda Rebelből a 400-ast. Tökéletes kezdő motor, nem kell tőle félni. Az általad felsoroltakból a Yamaha Virago, vagy a Drag Star a legjobb, legelterjedtebb.
2018. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"túl sok pénzt nem akarok belefektetni (mármint milliós összeget). "


El vagy tévedve barátom. Egy motor sosem befeketetés - kivéve persze a kis sorozatszámú, ritka modellek vásárlását, itt nem erről van szó. A szó amit írni akartál a "rááldozni".


Én azt tanácsolom neked, hogy még első motor esetén is choppereknél nyugodtan vállald be a 650-800ccm kategóriát ( persze ha jó a jogsid rá ). El fogsz tudni boldogulni velük. Egy ismerősömnek pont ilyen van, csak 99-es:

[link]


Ő is első motornak vette, minden gond nélkül boldogul vele.

2018. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, de bizonyos értelemben befektetés is. Direkt ezeket néztem ki, hiába van újabb kínai felhozatal is a kategóriában. A japán gépet könnyebben tudnám annak idején ismét eladni, ha nagyobbat szeretnék. Ez volt az eredeti elgondolásom. Korlátlan jogsim van, de még nagyon friss. Úgy voltam vele, hogy egy ilyen pici gépen kevésbé jön elő az a bizonyos kisördög, amíg tapasztalatlan vagyok.
2018. máj. 27. 01:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kukacoskodásból ha neked az befektetés, hogy olcsóbban adod el, mint vetted...Bár abban teljesen egyetértek veled, hogy a chopperek értékvesztése a legkisebb talán a motorozk között.

Ha korlátlan A kategóriád van továbbra is azt mondom, hogy nyugodtan szemesgess a nagyobb űrtartalmú gépek felé, nem lesznek vele problémáid.

2018. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy arányaiban nézve kb annyiért adnám el, amennyiért vettem. Tizenéves gépek, amik a legnagyobb értékvesztésükön már túl vannak. Az áruk már nem nagyon megy le (felfele meg még később kúszik), így akkorát nem bukok rajtuk. Tényleg nem a befektetés a legjobb szó rá, maradjunk ennyiben. :) A nagyobb gépeket is számbavettem már, így lehet kimarad a negyedliteres szekció.
2018. máj. 27. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!