Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia modellek, ès motorokról...

Dacia modellek, ès motorokról vèlemènyetek, tapasztalataitokra lennèk kíváncsi?

Figyelt kérdés

Èn jövőre vennèk daciat (2019 ben) ha lenne tapasztalata valakinek a motorokról (főleg autópályás utak terèn) azokra kíváncsi lennèk, mert külföldre való utazásokhoz kellene nekem az autó ezèrt èrdekelne hogy hogyan megy a pályán a kis benzinmotor..

Fèlreèrtèsek elkerülèse vègett, engem nem izgat a gumi füstölès ès az autoversenyzès.. Èn 120-140 es tempóval mennèk ki pályán ausztriába dolgozni vele (jelenleg 1,4 16V Cordobával járok)

Azèrt van szüksègem új autóra mert fotos számomra hogy 0km es legyen az autó.. (Ezèrt nem veszek rizikós használtat XXX km-rel) tehát számomra fontosabb a megbízhatóság mint a csillogás jelenleg.. Olvastam már sokat róla tisztában vagyok vele hogy kicsi olcso ès vacak az anyag ès össze tètele, bele tudnèk nyugodni mèg kb 5 èvig hogy ocska kocsiba tegyem a fenekem, majd veszek utána kènyelmes luxusautot ha haza jöttem ès nem autokázok èvi kb 15.000 km t.

Tehát lènyeg a lènyeg hogy egy kis benzin motoros dacia az hogy bírja a "hosszú" autopályázást?

Ja ès nem az internetes totálkáros 10km es tapasztalat èrdekelne meg az olyan akinek az ismerősènek a barátjának a barátjánk van egy dciaja ès ő mindig szidja mert... Szóval remèlem lesz olyan akinek van daciaja ès elmondja a motorokkal kapcsolatos tapasztalatait futással fogyasztással kapcsolatban

Előreis köszi!!



2018. máj. 29. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy (igaz céges) Duster, 2013-as 1,5 dCi. Teljesen jól megy, megbízható. Ahhoz képest, hogy olcsó anyagokból van, rá lehet mondani, hogy kényelmes (mondjuk az ülés oldaltartása nem az igazi, de ennyit elnézünk neki). Egyik ismerősöm tavaly vett egy Sandero-t 900 cm3-es TCe motorral. Abban is ültem párszor, teljesen vállalható és kényelmes autó. Ha lenne 3 millióm, én tuti Sandero-t vennék, mert mégiscsak más egy nullkilóméteres autó.
2018. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha már pályázni akarsz vegyel tenyleg inkabb valami 1.5dci-t!A kis köbcentis benzineseknis birjak ugyan attol fuggetlenul hogy nem erre vannak kitalalva,viszont ott azok már keményen zabálnak is!
2018. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ár-érték arányú autó a Dacia, megbízható is. Annyi a gunbanc, hogy hosszútávra nem érdemes vele tervezni, mert 10 év után elporladnak (rozsda), de addig hibátlan. Nem nagyon vannak benne rossz motorok, még a sokat szidott 1.5 DCI is nagyon jól szuperál a Loganokban és a Dusterekben. Autópályázásra mindenképp az 1.5 DCI-t ajánlom, fogja bírni az autópályát is, mert Loganokban nagyon hosszú az 5-ik fokozat, a Dusterek pedig 6 sebességesek, a motor ereje is elegendő a tempóhoz. Ja amúgy nincs Daciánk, de nagyon ismerem jól őket, vezettem is eleget.
2018. máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó, a rozsda engem nem nagyon èrdekel mert ha hazajöttem (5-6 èv mulva) èn tovább passzolnám.. (Nem nyerèszkedès cèljából csak hogy új autoval kezdjem a hazai èletem..) :) mert azt tudom hogy nemsokat fogok èrte kapni használtan, de nemis izgat :)

Szóval akkor alapvetően csak az üzemanyag fogyasztás miatt nem ajánlanátok az ~1.0 benzinmotort?

2018. máj. 29. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erőtlen lenne az 1.0 autópályára, meg ezt a motort nem is ismerem nagyon, mert ez egy elég új motor a Daciánál is, én csak az 1.2-est ismerem (nekünk Thaliában van, ugyanaz, és az nem bírja huzamosan a 140-et). Ezért ajánlottam én is inkább a dízelt. Ráadásul 5-6 év alatt biztos nem fog elromlani semmi a dízelen sem, cserében takarékos és jól megy.
2018. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 0.9 városban érzi jól magát. Pályázni inkább 1.5 dCi-t vegyél, az nem fogja agyonpörögve leenni a hajadat.
2018. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 0,9Tce teljesen jó pályára, 120 körül 5-6 literes fogyival.

Aki azt írja hogy városba való, az keveri az 1.0 Sce-vel. Az valóban városi cirkálásra jó, pályán hangos a magas fordulat miatt. Ha nem akarsz plusz pénzt kiadni a dízelre, (meg később kettőstömegűre, részecskeszűrőre) akkor 0,9Tce a te motorod.

2018. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat!
2018. jún. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!