Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltem az autót, mert nagyon...

Féltem az autót, mert nagyon rossz az út. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
Egy E11 Corollám van, sajnos olyan helyre kell költözzek, ahol nem a legjobb az út minősége, bár az is igaz, hogy ez a szakasz lakott területen belül van, egy kis faluban. Ez egy betonút, de az évek alatt igencsak ki kátyúsodott, bár nem azokra nagy kátyúkra kell gondolni, inkább így sűrűbben elhelyezkedőkre, inkább rázza a kocsit, már 20-25 km/óránál is, ráadásul ez egy emelkedős rész is. Tehát most vagy lassan megyek, s a kuplungot gyilkolom szét, vagy gyorsabban, de akkor meg az autó rázkódik összevissza. Egyszerűen nem tudom mi a jó megoldás.
2018. máj. 29. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz rajta normálisan
2018. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Őszintén: nem arra van az autó, hogy használjuk? Teljesen normális, hogy féltjük az autónkat, felszisszenünk, ha egy nagyobb kátyúba hajtunk, vagy az asszony becsapja az anyósülés ajtaját mint a budiajtót. De ez a természetes féltés ne menjen át aggódásba, ahol már a normál használat melletti természetes kopástól és elhasználódástól féltjük a kocsit. Az autó van értünk és nem mi az autóért!
2018. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egy kis faluban van, akkor biztos nem nagy távolság. Tehát sem gyorsabb tempónál nem rázod széjjel az autót, sem lassabbnál nem "gyilkolod szét" a kuplungot.
2018. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg nem nagy távolság, pár száz méter, ami a kritikusabb rész.
2018. máj. 29. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Rövid mese, mifelénk olyan utak vannak, hogy valószínű valami politikus lakhat erre, 1 darab kis kátyú sehol.

Öreg csotrogányomat eladtam valahová tirpákfalvára, illetőnek pár nap alatt szétrázódott az egész futómű, majd jött hozzám pattogni.

Szóval igaz a történet, hogy a rossz utak kinyírják a futóművet.

Sajnos gyorsabban kell csereberélni a gumikat, fékeket, gömbfejeket, szilenteket.

2018. máj. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5.


És nem ezért van a kocsi?:D

2018. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!